EDEBİYAT

12. Ankara Kitap Fuarı’na Gittik ve Geldik. Fuar nasıldı?

Ankara Kitap Fuarı izlenimlerimizi sizler için kaleme aldık. Fuar nasıldı? İndirimler nasıldı? Kalabalık mıydı?

Bu sene ilk defa MEB sponsorluğunda Ankaralı kitap severlerle buluşan 12. Ankara Kitap Fuarı, bu hafta sonu sona eriyor. 16 Şubat Cuma günü açılan ve geçen senelere kıyasla yayınevleri ve okuyucu katılımı bakımından en verimli fuar oldu. Katılımcı rekoru bekleniyor. Hafta içi ve hafta sonu çok yoğun bir kalabalıkla karşılaşan yayınevleri kitap yetiştirmekte zorlandılar. Fuar alanının küçük olması ve katılımcıların çok fazla olması sebebiyle kalabalık fuar alanından dışarı taştı. Stant arasındaki koridorlarda yürümek çok zordu.

İndirim oranları büyük yayınevlerinde %20-30 arasındaydı. Ama toplu kitap alırsanız ve biraz da pazarlıkla %40’a kadar çıkabiliyordu. Kelepir indirimi yapılan köşeler bulunmaktaydı buraları birazcık kurcaladığınızda çok güzle kitaplar bulabiliyorsunuz.

Fuarın özellikle sahaf bölümleri ise en gözde bölümler arasındaydı. Her türlü ikinci el kitabı, çizgi romanı, dergiyi bulabiliyordunuz. Genel olarak fuar çok güzeldi. Nüfusa göre en yüksek okuma oranına sahip şehir olan Ankara iyi bir kitap fuarını hak ediyor. Seneye daha büyük bir salonda, daha çok katılımcının olacağı bir fuar geçirmeyi umut ediyoruz.

Fuardan sizler için bir kaç fotoğraf karesi paylaşmak istiyoruz. Bu hafta sonu işiniz yoksa mutlaka ATO Congresium’a bir uğrayın. Bol kitaplı günler diliyoruz.

Ankara kitap fuarı izlenimleri
Ankara kitap fuarı izlenimleri
Ankara kitap fuarı izlenimleri
previous arrow
next arrow
 
Ankara kitap fuarı izlenimleri
Ankara kitap fuarı izlenimleri
Ankara kitap fuarı izlenimleri
previous arrow
next arrow

Yerli ve yabancı yazarların imza etkinlikleri ise gayet ilgi gördü. Metro serisinin yazarı Dmitry Glukhovsky’nin gelmesi ise biz TÜYAP fuarlarına hasret Ankara’lılar için ilaç gibi geldi.

Kişisel notlarım

Ben her fuar olduğu gibi ilk gün yani Cuma günü fuar açılmadan oradaydım. Alışverişimi sakinlikte yapmayı tercih edenlerdim. Yayınevi alışverişim bittikten sonra tamamlanması gereken seriler için sahaflara gittim. Özellikle biz fantastik okuyanlar bilirler sahaf sahaf dolaşıp seri tamamlamak düsturumuzda var. Daha sonra ki günler kitaplar tükendiğinden sahaf alışverişinizi ilk günler yapmanızı tavsiye ederim.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

POPÜLER