HABERLER Özel Haber

2016 Comic-Con Fragmanları TAM LİSTESİ

2016 Comic-Con'da yayınlanmış dizi, film ve animasyon fragmanların tümünü sizler için listeledik.

Dizi, sinema ve çizgi roman dünyasının kalbinin attığı, dünyanın en büyük geek kültür organizasyonlarından birisi olan San Diego Comic-Con başladı.

Başlamasıyla birlikte son bir haftadır, deyim yerindeyse, üstümüze avuç avuç fragman attılar. O kadar çok fragman geldi ki artık takip edemez olduk. Bir çok okuyucumuzun da bundan muzdarip olduğunu düşündük ve bugüne kadar yayınlanmış bütün fragmanları tek bir listede topladık.  Keyifli seyirler.


İstediğiniz kategoriye hızlı ulaşmak için tıklamanız yeterli!

SİNEMA – TV DİZİLERİ – ANİMASYON


SİNEMA

1- Wonder Woman

Sonunda başrolünde kadın süper kahramanın olduğu bir film çekebildiler. Tüm zamanların en güçlü süper kahramanlarından birisi olan Wonder Woman sonunda kendi filmine kavuşuyor.

Süperman ya da Batman kadar öne çıkmamasına rağmen Dc Comics dünyasında gelmiş geçmiş en güçlü süper kahramanlardan birisinin büyük bütçeli bir filminin yapılmaması çok büyük eksiklikti.

DC Comics demişken…


2- Justice League (Mart 2017)

Her ne kadar Batman v Superman, Warner Bros’un beklentilerini karşılamış olsa da izleyicilerden yoğun eleştiri almıştı. Zack Snyder ve Warner Bros bu eleştirileri dikkate almış olacak ki Justice League senaryosu üzerinde aylardır çok sıkı çalışıyorlardı. Bu yayınlanan fragmanı ‘resmi’ fragman kabul etmiyorlar ama bizce gayet güzel olmuş.


3- Suicide Squad (12 Ağustos 2016)

Dc Comics’in kötüler takımı Suicide Squad’ın son fragmanı yayınlandı. 12 Ağustos’ta vizyona girecek. Filmde bonus olarak, Jared Leto‘lu Joker ve Ben Affleck‘li Batman var.


4- Marvel / Doctor Strange (Kasım 2016)

Marvel’in büyücüsü Doctor Strange’i Benedict Cumberbatch canlandırıyor. Rachel McAdamsMads Mikkelsen (nam-ı diyar Hannibal), Tilda Swinton gibi usta oyuncularında aralarında bulunduğu çok iyi bir oyuncu kadrosuna sahip olan Doctor Strange, yılın en beklenen filmi diyebiliriz.


5- King Arthur: Legend of the Sword (Mart 2017)

Guy Ritchie ‘den farklı bir Kral Arthur uyarlaması.

Başrolleri oldukça zengin hatta fazla zengin; Kral Arthur rolünde Sons of Anarchy’den tanıdığımız Charlie Hunnam, Jude Law, Eric Bana, Game of Thrones’un Little Finger‘ı Aidan Gillen, Merlin dizisinin Morgana’sı Katie McGrath ve David Beckham (evet futbolcu olan) bulunuyor. Kaçırılmaması gereken bir film.


6- Snowden (Ekim 2016) – Bir Joseph Gordon-Levitt Filmi

Edward Snowden adında bir NSA (ABD Ulusal Güvenlik Dairesi – National Security Agency) çalışanının ABD’nin küresel izleme sistemini ifşa eden binlerce belgeyi basına verdiği 2013 yılındaki olaylı günleri anlatıyor. Bu filmi değerli kılan bu kişinin ve olayın gerçek olmasıdır.


7- Blair Witch (Ekim 2016)

Gelmiş geçmiş en iyi korku filmlerinden birisi olarak gösterilen Blair Witch’in devam filmi geliyor. 1999 yılındaki Blair Cadısı filmindeki hikayeden 17 yıl sonra bir grup genç, efsanevi Blair Cadısı olayını araştırmak için olayların yaşandığı Burkittsville kasabasına gelirler (iyi halt ederler) sonrasını tahmin edebilirsiniz. Film 16 Ekim 2016’da vizyonda olacak.


TV DİZİLERİ

1- American Gods (YENİ DİZİ – 1.Sezon)

Yeni tanrılar ile tanışın. Neil Gaiman’ın baş yapıtı ‘American Gods‘ nihayet diziye uyarlandı ve ilk fragman geldi.

Dizide; Ian McShane, Gillian Anderson, Emily Browning gibi usta oyuncular yer alıyor. 2017 başlarında ekranlarda olmasını bekliyoruz. Diziyi beklerken kitabını okumayı unutmayın.


2- Iron Fist (YENİ DİZİ – muhtemelen Ekim 2017)

Marvel’in keşiş savaşçısı Iron Fist sonunda kendi dizisine kavuşuyor. Game of Thrones’un Loras Tyrell’i Finn Jones, Iron Fist karakterine can verecek. Jessica Jones ve Daredevil sevenlerin kaçırmaması gerekiyor… Neden mi? Cevap: The Defenders


3- Luke Cage (YENİ DİZİ – muhtemelen Ekim 2016)

Luke Cage’i  Jessica Jones dizisinde barmen olarak gördük ilk kez ve gücüne tanıklık ettik. Luke Cage, Marvel’in en önemli karakterlerinden birisidir. Netflix’in The Defenders planına kendi dizisi olması gerekiyordu ve kavuştu. Marvel evreninde onun canını yakabilen yada onu kanını akıtabilen bir şeyin olmadığı söylenir, bu doğru mu göreceğiz.


4- The Defenders (YENİ DİZİ – Net bir tarih yok)

Daredevil, Jessica Jones, Iron Fist ve Luke Cage, The Defenders ekibini oluşturuyor.  Ekibin dört üyesinin de kendine ait dizisi oldu. Daha sonra bu dört dizi birleşecek ve The Defenders adında Marvel’in Avengers kadar önemli bir süper kahraman takımını kuracaklar.

Fragmanda bu dörtlüğü göremiyoruz ama Daredevil izleyenler hatırlasın, Stick ‘Senin gibi başkaları da var.’ anlamında bir konuşma yapmıştı. Bu diğerleri The Defenders’ı oluşturacak.


5- Star Trek: Discovery (YENİ DİZİ – 1.Sezon)

Star Trek yeni bir TV dizisi ile ekranlara geri dönüyor. Dizinin yapımcılığını, ünlü yapımcı Alex Kurtzman üstlenmiş, başına geçtiği dizi ve filmleri düşününce çok üst düzey bir Star Trek yapımı bekliyoruz.  Battlestar Galactica tadında bir uzay operası olsa tadından yenmez.


6- Dirk Gently’s Holistic Detective Agency (YENİ DİZİ – 1.Sezon)

Douglas Adams’ın ilk kez 1987 yılında yayınlanan romanından uyarlandı. Paranormal dedektif Dirk Gentlys’in maceralarını anlatıyor. Dirk Gentlys karakterini Samuel Barnett, Todd karakterini ise Elijah Wood canlandırıyor. 


7- Legion (YENİ DİZİ – Bir X-MEN Dizisi)

Bir X-Men drama-aksiyon dizisi geliyor. Sinemada izlediğimiz X-Men filmleriyle hikaye olarak bir bağı olmayacak. İşin başında Fargo’nun yaratıcıları var, bu bile diziyi izlemek için başlı başına bir sebep üzerine bir de X-MEN’i ekleyin. En erken 2017’de ekranlarda olması bekleniyor.


8- Incorporated (YENİ DİZİ – 1.Sezon 2016)

Bir bilimkurgu draması. Yapımcıları arasında Ben Affleck ve Matt Damon gibi isimler var. Gelecekte geçen dizi, tek bir şirketin tüm dünyadaki sistemi ele geçirmesini, devletleri yönetmesini, halkı sömürmesini, toplumu sınıflara bölmesini ve insanların üst sınıf yaşama geçmek için her türlü ahlaksızlığa kalkışabilecek kadar yozlaşmasını konu ediyor.


9- Sherlock (4.Sezon)

Sherlock sonunda geliyor. 3.sezonun üstünden 2 seneyi aşkın bir zaman geçti. Evet özledik. Dizinin başrolündeki iki isim, Benedict Cumberbatch ve Martin Freeman‘ın projeleri (Hobbit ve Dr.Strange) yüzünden bu kadar geciktiği söyleniyor. 4. sezon 2017 başlarında ekranlara gelecek. 


10- Legends of Tomorrow (2.Sezon)

Dc Comics’in efsaneler takımı 2.sezonuyla devam ediyor. 2.sezon ortalık daha da karışıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=hUrbrdZj-I4


11- The Flash (3.Sezon)

3.sezonun Flashpoint’i konu alacağı alacağı resmi olarak açıklandı. 3.sezonda, çizgi romanlardan tanıdığımız birçok karakteri göreceğiz. Diğer iki sezondan çok daha keyifli bir sezon olacak gibi görünüyor.

https://www.youtube.com/watch?v=5LGQRbPERaU


12- Arrow (5.Sezon)

5.sezonda Green Arrow’un nasıl bu kadar iyi savaşçı olduğunu öğreneceğiz ve çizgi romanlarda görünen diğer okçuların yetiştirilmesi ve orijin hikayesini öğreneceğiz.

https://www.youtube.com/watch?v=LxG7JR4-nCM


13- Vikings (4.Sezon)

Vikingleri Avrupaya taşıyarak, dünya tarihini değiştiren efsanevi Viking lideri Ragnar Lodbrok 4.sezonda daha da vahşi olacak.


14- The Walking Dead (7.Sezon)

Walking dead’in en psikopat adamlarından Negan, 6.sezonun sonunda nihayet sahneye çıktı ve bizim grubun canına okudu. Önceki sezonda gördüğümüz Vali, Negan’ın yanında melek gibi kalacak. Negan dışında, yeni karakterler göreceğiz, bunlardan önemlisi “King” Ezekiel(şu kaplanı olan arkadaş) ve topluluğu. Diğer sezonlardan çok farklı bir Walking Dead izleyeceğiz. Bizim kahramanların yaşadıkları dışında bu 6 senede dünya tamamen değişti,7.sezonda bu yeni dünyayı göreceğiz.


15- Fear the Walking Dead (2.Sezon,2.yarısı)

Walking Dead’den farklı bir ekibin başından geçenleri anlatan dizi 2.sezonu yarıladı ve bizce orjinal hikayeden çok daha iyi gidiyor. Kesinlikle izlenmeye değer.


16- The Originals (4.Sezon)

‘Vampirler ölmez kanlar dökülmez’ atasözü bu dizi için yazılmış resmen. Vampire Diaries’den kopup gelen vampir kadrosunu anlatan dizi 4.sezona girdi.


17- Gotham (3.Sezon)

Gotham şehri her zamankinden daha karanlık olacak yeni kötüler geliyor, eskiler uyanıyor. Bunları engelleyecek iyi adamların sayısı ise çok az. Efsane bir sezon olacak gibi görünüyor.


18- Blindspot (2.Sezon)

Blindspot ikinci sezon onayını kaptı ve aksiyon dolu devam ediyor.


19 – Teen Wolf (6.Sezon)

Teen Wolf’un son sezonu… Evet dizinin fişinin çekildiği açıklandı. Yeni sezonda, bizim liseli kurtadam artık büyüdü ve bir ‘gerçek alfa’ olarak gücünün doruk noktasına ulaştı ama her zaman daha güçlü bir rakip cardır sözünü kanıtlarcasına, kasabaya yeni bir güç geliyor ve her şey ama her şey değişiyor. Bakalım liseli bu rakiple nasıl başa çıkacak.


20 – Lucifer (2.Sezon)

Çizgi roman uyarlaması olan Lucifer geçtiğimiz yılın en konuşulan dizilerinden oldu. Amerika’da muhafazakar topluluklar şeytanı sempatik gösteriyor gerekçesiyle dizi alehine davalar açıldı ve şikayetler yağdı. Ama alakası yok… Ya da diziyi izleyip kendiniz karar verin. 2.sezonu daha güzel olacakmış gibi bir his var. (şeytan mı söyletti ne ?!)


ANİMASYON

1- Vixen (2.sezon)


2- The Lego Batman ( 2017)

Etiketler

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız