EDEBİYAT

2017 En İyi Suç Romanı Ödülü Sahibi “Bataklık” Raflarda!

2017 yılında Nordik bölgesinin ve İsveç'in en iyi gerilim romanı ödülünü kazanan, Malin Persson Giolito'nun "Bataklık" romanı dilimize çevrildi ve raflardaki yerini aldı!

Yabancı Yayınevi‘nin son yıllarda dilimize kazandırdığı birbirinden güzel polisiye, suç ve gerilim kitaplarına bir yenisini daha eklendi. Nordik ülkeleri polisiye edebiyatının, 2017 yılı en iyi suç-gerilim romanı seçilmiş olan “Bataklık” polisiye, gerilim ve suç romanı severler ile buluştu.

Yazar Malin Persson Giolito 1969’da Stockholm’de doğdu. İskandinavya’daki en büyük hukuk firmasında avukatlık yapmıştır. Bu meslek sayesinde suçluları, polisleri ve davaları daha yakından gözlemleme şansına sahip oldu. Son yazdığı romanı olan Bataklık, 24 ülkeye satıldı ve aynı zamanda Netflix’e dizi olarak uyarlanması için çalışmalara başlandı.

Kitabın kısa özeti şöyle:

Stockholm’ün en zengin banliyösündeki lisede, silahlı bir katliam gerçekleşmişti. On sekiz yaşındaki Maja Norberg, hem sevgilisinin hem de en yakın arkadaşının öldürüldüğü bu katliamdan dolayı tutuklanmıştı. Dokuz ay hapishanede davanın başlamasını beklemişti. Artık mahkemeye çıkma zamanı gelmişti. Peki, akranları arasında popüler ve dersleri iyi olan bu kız, ülkenin en nefret edilen kişisine nasıl dönüşebilmişti? Maja ne yapmıştı? Yoksa arkadaşlarının ölmesine ve kendisinin de hapse düşmesine sebep olan, yapmadıkları mıydı?

Keyifli okumalar!


Yazar                   : Malin Persson Giolito
Türü                    : Polisiye – Gerilim
Çeviri                  : Yonca Mete Soy
Orijinal Adı        : Störst av allt
Yayınevi              : Yabancı Yayınevi
ISBN                    : 9786052177006
Çıkış Tarihi         : Mart – 2018
Sayfa Sayısı        : 416
Fiyatı                   : 30 TL

SATIN AL

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız