SİNEMA

2018 Yılı “Bilimkurgu – Fantastik” Filmler Listesi

2018 yılı sonuna kadar, vizyon tarihi kesinleşmiş fantastik ve bilimkurgu türündeki filmleri sizler için listeledik.

Geçtiğimiz on seneden beri çizgi roman uyarlaması süper kahraman, fantastik ve bilimkurgu filmleri, resmen film sektörünü domine ediyor. Bu seneler içinde en çok izlenen ve hasılat elde eden filmlerin pek çoğu bu türlere ait filmlerden oluşuyor. 2018’de de bu değişmeyecek gibi görünüyor. Aralık ayının sonuna kadar pek çok şahane film geliyor. Tabii sadece büyük yapımları bu listeye dahil etik. Pek çok küçük yapımı görmezden gelmek durumunda kaldık yoksa listede yüzlerce film olacaktı.

Yıl sonuna kadar çıkacak bu filmleri tarihleri ile birlikte sizin için sıraladık.


 13 Temmuz – Skyscraper 

Skyscraper, baş rolünde Dwayne Johnson’ın olduğu aksiyon filmi. Filmdeki aksiyonlar o kadar uçuk ki çok rahat “fantastik” kategorisinde değerlendirebiliriz. Tam kafa dağıtmalık ve adrenalini bol bir film.


10 Ağustos – The Meg

Jason Statham’ın baş rollerinde olduğu aksiyon, bilimkurgu türündeki film, 90’ların devasa avcı hayvan film konseptini günümüze daha iyi haliyle uyarlanlıyor. İzlemek isteyenlerin keyfinin kaçmaması için konusunu daha fazla anlatamayız ama devasa bir köpek balığını Jason Statham ile karşı karşıya getirirseniz ne olabileceğini tahmin edersiniz.


14 Eylül – The Predator

80’lerde aksiyon ve yaratık filmi türlerini başarıyla birleştiren Predator, 1987’deki ilk filminde Hawkins karakteriyle izlediğimiz Shane Black’in kaleminde ve yönetmenliğinde yeniden hayat buldu.

Iron Man 3, Kiss Kiss Bang Bang, Nice Guy, ve Cehennem Silahı film serisi gibi büyük yapımların senaryosuna çok önemli katkılar yapan Shane, orijinal senaryonun temposuna sadık kalmaya çalıştığını ifade etti. Filmin baş rollerinde; Yvonne Strahovski, Olivia Munn, Edward James Olmos ve Alfie Allen gibi önemli ve tanınmış oyuncular bulunuyor.


24 Eylül – Robin Hood

Baş rollerinde Taron Egerton, Jamie Foxx, Ben Mendelsohn, Eve Hewson, Tim Minchin ve Jamie Dornan gibi Hollywood’un önemli isimlerinin olduğu film, klasik Robin Hood hikayesini farklı bir şekilde işliyor. Robin Hood gene zenginden alıp fakire veriyor ama burada bir “paralel evren” değişik Robin Hood durumu var. Film önceki izlediğimiz Robin Hood filmlerine göre daha karanlık olmuş.


19 Ekim – Mowgli 

Christian Bale, Cate Blanchett, Benedict Cumberbatch ve Freida Pinto’nun sesleriyle katkıda bulunduğu bir başka Rudyard Kipling’in klasik fantastik romanından uyarlanan Orman Çocuğu Mogli filmi vizyona girecek. Filmin yönetmenliğini Andy Serkis yapıyor.


9 Kasım – The Grinch

Güzel ve mutluluk verici her şeyden nefret eden, hatta yılbaşını dahi çalan Grinch’in yeni filmi geliyor. Bu sefer Grinch rolunde Benedict Cumberbatch’i göreceğiz. Aslında bu adam çok komik birisi ama oynadığı rollerden dolayı hep aşırı zeki ve ciddi görünmek zorunda kalmış, fragmandan gördüğümüz kadarıyla komik bir Grinch bizleri bekliyor.


16 Kasım – Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Harry Potter filmlerinin spin-off devamı olan Fantastic Beast serisinin ikinci filmi geliyor. Albus Dumbledore’un gençliğini göreceğimiz filmde Dumbledore karakterini Jude Law canlandırıyor.


14 Aralık – Mortal Engines 

Peter Jackson’ın görüntü yönetmenliğini yaptığı ve Philip Reeve’in bilimkurgu romanlarından uyarlanan Mortal Engines’in ilk fragmanı yayınlandı!

Yönetmenliğini Christian Rivers’ın yaptığı, başrollerinde ise Hugo Weaving, Stephen Lang ve Hera Hilmar gibi oyuncuların olduğu Mortal Engines filmi sonunda meydana çıktı. Philip Reeve’in bilimkurgu serisi olan The Hungry City üçlemesinden uyarlanan film özellikle kitabın hayranları tarafından uzun süredir bekleniyordu


21 Aralık – Bumblebee

Transformes serilerinde bol bol gördüğümüz sarı bal arımız Bumblebee kendine ait bir filme sahip oluyor. Bumblebee’nin orijin hikayesinin işlendiğini filmin yönetmenliğini Travis Knight yapıyor. Transformes filmlerinin ana hikayesinden bağımsız olacak.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

POPÜLER