SİNEMA

2019’un Süper Kahraman Filmleri Listesi

2019'da beyaz perdede olacak "süper kahraman filmlerini" sizler için listeledik. Bakalım yıl boyunca hangi filmleri izleyeceğiz.

2018 süper kahraman filmleri için güzel bir yıl oldu. Çok fazla sayıda film göremedik ama görebildiklerimiz de gişede çok başarılı bir yıl geçirdi. Avengers: Infinity War, Black Panther, Aquaman ve Spider-Man: Into the Spider-Verse filmlerinin toplam gişe hasılatı $5 Milyar’a yaklaştı.

2019’da süper kahraman filmleri dünyası için güzel bir yıl olmasını diliyoruz böylece daha çok film yapılabilir. Bakalım 2019’da hangi filmleri beyaz perdede göreceğiz.


GLASS (18 OCAK)

Başrollerinde Bruce Willis, Samuel L. Jackson ve James McAvoy gibi oyuncuların olduğu, yönetmenliğini ise M. Night Shyamalan’ın yaptığı, 2001 yapımı Unbreakable ve 2017 yapımı Split filminin devamı niteliğindeki Glass 18 Ocak’ta vizyonda hazırlanıyor.

Üçlemenin sonuncu filminde, Kevin Wendell Crumb/The Beast (James McAvoy), kırılmaz adam David Dunn (Bruce Willis) ve dahi Elijah Price/Mr. Glass (Samuel L. Jackson) sahip olduklarını iddia ettikleri akıl dışı güçleri yüzünden bir akıl hastanesine kapatılıyorlar. The Beast her zamanki kişilik bozukluğu ile bu üçlü arasındaki dengeyi bozmanın peşine düşüyor, Mr. Glass ise bu deliyi kullarak David Dunn’ı yok etmeyi hedefler, Kırılmaz Adam Davis Dunn ise tüm bunlardan kendisi ve diğer insanlar kurtarmak için The Beast’i durdurmaya çalışır. Hikayenin temel hikayesi bu şekilde.


CAPTAIN MARVEL (8 MART)

Infinity War’da Thanos’un parmağını şıklatmasının ardından Marvel Sinematik Evreni’nde işler kontrol çıktı. 90’larda geçecek olan filmde Thanos, Iron Man ve Avangers önce, Captain America’dan sonra Dünya’yı savunmak için bir başka kahramanın daha olduğunu izleyeceğiz. İlk kadın süper kahraman Captain Marvel yani Carol Danvers kazandığı güçleriyle dünyayı Skull istilasından korumak için geliyor.

Infinity War’ın son sahnesinde, Thanos’un parmağını şıklatmasının ardından insanlar yok olurken Nick Fury cebinden çıkardığı çağrı cihazı ile Captan Marvel’a çağrı gönderdiğini izledik. Bu da demek oluyor ki Captain Marvel Thanos için gelecek. Nick Fury ve Phil Coulson günlerinde tanıştıkları bu inanılmaz güçlere sahip kadın sayesinde evrende yalnız olmadıklarını ve onları tehdit eden gücü tek başlarına durduramayacaklarını öğreniyorlar daha sonra Nick Fury Avangers girişimini başlatmaya karar veriyor.


SHAZAM! (5 NİSAN)

2019’un ilk DC filmi Shazam! 5 Nisan’da vizyonda olmaya hazırlanıyor. Shazam rolünde Zachary Levi’yi izleyeceğiz. Annabelle filmiyle tanıdığımuz David F. Sandberg filmin yönetmen koltuğunda bulunuyor. Genç Billy Batson (Asher Angel) kadim büyücü Shazam tarafından güçlerinin koruyucusu ve kullanıcısı olarak seçilir. Her SHAZAM! kelimesini söylemesiyle birlikte Kral Solomon’un bilgeliğini, Herkül’ün gücünü, Atlas’ın dayanıklılığını, Zeus’un yıldırımları kontrol edebilmesine ve ölümsüzlüğüne, Achilles’in cesaretine ve Merkür’ün hızına sahip olur.


HELLBOY (12 NİSAN)

David Harbour’lu yeni Hellboy filminin 2019’da vizyona girmesini bekliyoruz. Filmde Hellboy, Milla Jovovich’in canlandıracağı Blood Queen (İnsanlardan intikam almaya and içmiş bir büyücü) ile mücadele edecek. Filmin senaryosu önceki iki filmin aksine Mike Mignola’nun orijinal çizi romanlarından esinlenecek, ortaya acayip bir şey çıkmasını bekliyoruz. Filmin yönetmeni Neil Marshall, Mignola’nın The Wild Hunt hikayesini uyarladığını belirtti. İlk fragmanı oldukça iyi tepkiler aldı.


AVENGERS: ENDGAME (26 NİSAN)

Marvel Sinematik Evreni’nin 2008 yılındaki ilk Iron Man filminden beri geçen 11 yıldaki 19 film ile Avengers: Endgame için hazırlandığını söylemek yanlış olmaz sanırım. Bu film 3.faz olarak adlandırdıkları film evreninin son filmi olacak ve pek çok ana karakter yerini 4.faza ve yeni ana karakterlere bırakacak. Tahminler, Robert Downey Jr. (Iron Man) ve Chris Evans (Captain America) ya emekli edilecek ya da ölecek. Russo kardeşler ölmeyeceklerini açıklamış olsalar bile Infinity War öncesindeki açıklamaları ve filmde gördüklerimizin alakası bile olmaması kafalarda soru işareti bırakıyor.


DARK PHOENIX (7 HAZİRAN)

X-Men: Apocalypse filminden sonrasını anlatacak yeni bir üçlemenin ilk filmi olacak olan X-Men: Dark Phoenix, bir Omega Mutant olan Jean Grey’in tüm X-Men dünyasını yok edebileceği gücüne tanık olacağız. X-Men takımını bu filmle birlikte ilk kez çizgi romanlardaki resmi kıyafetleriyle göreceğiz.


SPIDER-MAN: FAR FROM HOME (26 TEMMUZ)

Tom Holland’lı Spider-Man serisinin ikinci filmi Spider-Man: Far From Home, MCU 4.fazının ilk filmi olacak ve yeni dönem MCU hakkında bize çok önemli bilgiler verecek. Filmde, Peter bir okul gezisi için Avrupa’ya gidiyor ve bu sırada Nick Fury tarafından Jake Gyllenhaal’ın canlandıracağı Mysterio ile Elementals’lere karşı savaşmaları için bir araya getiriliyor.


NEW MUTANTS (2 AĞUSTOS)

Beş genç mutantın, hapsedildikleri bir mutant tesisinden kaçışlarını, güçlerini keşfedişlerini ve geçmişteki günahlarıyla yüzleşmelerini anlatan X-Men: The New Mutants filmi, Marvel’in en karanlık filmi olmaya aday görünüyor. Hatta Stephen King elinden fırlamış bir korku filmi gibi duruyor.


JOKER (4 EKİM)

DC Sinematik Evreni’nde Joker sendromu bitmiyor. Geçtiğimiz yıl Suicide Squad filminde gördüğümüz Jerod Leto’dan bir Joker yorumu izlemiştik sonrasında ise solo Joker filminin yapımına başlanmıştı. Şimdi ise DC Sinematik Evreni ile bağı olmayan Joaquin Phoenix’in canlandıracağı bir Joker filmi daha geliyor. Filmin yönetmenliğini Todd Philips üstleniyor ve Arthur Fleck’in delirmesiyle Joker’e dönüştüğü hikayeyi filme uyarlıyor. Jerod Leto’nun Joker’i ile hiçbir bağı olmayan bir hikaye olacak.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız