Dergi HABERLER

221B Polisiye Dergisi’nin Yeni Sayısı Bayilerde!

Türkiye'nin ilk polisiye dergisi 221B, 2.sayısı ile bayilerdeki yerini aldı.

Derginin içerik kalitesi olağanüstü. Yayın kurulunda; Ahmet Ümit, Algan Sezgintüredi, Ece Özbaş, Erol Üyepazarcı, Hüseyin Çukur, Özlem Özdemir, Sevin Okyay gibi Türkiye’de polisiye denilince akla ilk gelen isimler yer alıyor.

İkinci sayısı da ilk sayısı gibi olağanüstü! Yayın kurulundaki isimlerin yanı sıra, pek çok yetenekli isim yer alıyor.

Yurt dışında pek çok benzer dergi yıllardır varlığını sürdürse de, Türkiye’de sadece polisiye içerikli bir dergi şimdiye kadar yoktu. Böyle efsane bir kadronun elinden çıkmış bir dergi Türk polisiye edebiyatına büyük katkıları olacağından kuşkumuz yok.

Hazır raflarda bulabiliyorken böyle dergileri kaçırmayın.

2. sayının konusu “Edebiyatta ve Sanatta Kadın Dedektifler”

Tanıtım yazısında şu sözlere yer verildi.

Saatlerinizi ayarlayın!

Türkiye’nin tek polisiye dergisi 221B, 96 sayfalık 2.sayısı ve ilk sayıda olduğu gibi Mazhar Bilgiç harikası kapağıyla karşınızda!

Kapıları zorlarcasına dolu dolu gelen 221B Dergi; polisiyede doğru bilinen yanlışları didiklemeye “Kadın Dedektifler” dosyasıyla devam ediyor. Yerli ve yabancı polisiye kültüründen kadın dedektifleri okurla buluştururken Dünya Emekçi KadınlarGünü’nü de kutluyor!

“Dedektif Hikâyeciliğinde Kadınlar” başlıklı dosya yazısı Suphi Varım’dan geliyor.

“İngiliz Polisiyelerinde ‘Leydi’ Dedektifler” ise Tülay Güneş Kılıç’ın kaleminden dikkat çekici ve eğlenceli bilgilerle birlikte dökülüyor.

Kadın dedektif deyince akla ilk gelen isimlerden Miss Jane Marple ve yaratıcısı Agatha Christie, Zeynep Ergun’un anlatımıyla karşınızda.

Kadın dedektif konusunun Amerikan Polisiye Edebiyatı’ndaki durumu Fulya Turhan’ın notlarından süzülüyor.

 

 

Etiketler

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız