EDEBİYAT HABERLER

Ada Serisinin 2.Kitabı “Ada – Sırlar Çözülüyor” Raflarda!

Yabancı Yayınları'nın geçtiğimiz ay başında ilkini çıkardığı Ada serisi, ikinci cildi "Sırlar Çözülüyor" ile kaldığı yerden devam ediyor.

Ada serisi, gizemli Nil adasına gönderilen bir grup gencin başından geçen olayları anlatıyor. Onları bu adaya kim gönderdi? Amacı neydi? Tamamen bir sır. Serinin ilk cildi Ada, birkaç ay içinde 3.baskısını yaparak çok satanlar listesine bodoslama daldı. İkinci cilt, Ada – Sırlar Çözülüyor‘un da çok satanlar listesine girmesi hiç sürpriz olmaz.

Fantastik – macera sevenlerin kaçırmaması gereken bir kitap olduğunu düşünüyoruz.

Kitabın tanıtım metni ve konusuna bir göz atalım;

Nil Adası’nda kurallar belliydi. Kaçmak için 365 gününüz vardı… yoksa ölürdünüz.

Çoksatan genç yetişkin edebiyatı serimiz Ada’da macera tüm hızlıyla devam ediyor… Rives artık Nil Adası’nın tartışmasız lideriydi, ancak Köy’ü bir arada tutmak her zamankinden daha güçtü.
Yağmacılar artık daha cesur, hayvanlar daha saldırgandı. Yeni gelenler Köy’deki dengeleri sarsmış, Arama sistemini tehlikeye atmış ve Rives’ın Nil hakkında bildiği her şeyi sorgulamasına neden olmuşlardı.

Geçmişi sırlarla dolu Skye da adaya yeni gelenler arasındaydı ve tıpkı Rives gibi, Nil’i çözmeye çalışıyordu. İkili kısa süre içerisinde Nil Adası’ndaki herkesi kurtarmanın ve adayı yok etmenin planlarını yapmaya başlamıştı bile. Peki, bu neye mal olacaktı? Ve bu bedeli kim ödeyecekti?

Keyifli okumalar.

ada

Yazar                 : Lynne Matson
Orjinal Adı         : Nil Unlocked
Yayınevi            : Yabancı Yayınları
Türü                   : Fantastik Kurgu
Çeviri                 : Bige Turan Zourbakis
ISBN                  : 9786055016791
Çıkış Tarihi        : Mart- 2016
Fiyatı                 : 27 TL

SATIN AL

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayınız