EDEBİYAT

ALFA Yayınları’ndan İki Yeni Philip K. Dick Romanı

Bilimkurgunun süper starı Philip K. Dick'in kitapları Alfa Yayınları tarafından yepyeni çeviriler ile yayınlanmaya devam ediyor. Çığrından Çıkmış Zaman ve Kozmik Kuklalar raflarda.

Alfa Yayınları 2015’de başlattığı bilimkurgu atağına devam ediyor. Douglas Adams serisinin ardından Philip K. Dick kitaplarını da yeni çevirileri ile yeniden yayınlamaya başlayan Alfa Yayınları, en son Çığrından Çıkmış Zaman ve Kozmik Kuklalar ile birlikte PKD külliyatının 20.kitabına ulaştı.

Her bilimkurgu severin mutlaka okumasını tavsiye ediyoruz.

“Gerçeklik,” dedi Ragle. “Sana gerçeği veriyorum.”

Ragle Gumm sıradan bir hayat süren sıradan bir adam. Bizden tek farkı her gün bir gazetenin yarışmasına katılması ve hep kazanması belki de. Ne var ki gün gelir hayatının, hatta tüm dünyasının sırf onu mutlu ve huzurlu tutmak için yaratılmış bir tiyatro olduğu kanısına kapılır. Ama bu dünya bir yanılsamaysa o zaman gerçek Ragle Gmm kimdir ve her gün katılıp kazandığı yarışma Küçük Yeşil Adam Bundan Sonra Nerede Olacak’ta aslında neyi tahmin etmektedir?

İçinizden bir ses her şeyde bir terslik olduğunu söylüyorsa, o sesi dinleyin…


Kozmik Kuklalar

Karısıyla birlikte tatil yapan Ted Barton, doğup büyüdüğü küçük, huzurlu kasaba Millgate’i görmek için ani bir istek duyar ama oraya vardığında kasabanın yıllar önce terk ettiği yere hiç benzemediğini fark eder. Sürpriz! Bu küçük kasaba iyi ve kötü arasındaki kozmik boyuttaki bir savaşın mekanıdır, dahası Ted Barton dokuz yaşında ölmüştür.

Alternatif gerçeklikler, belirsiz kimlikler gibi PKD saplantılarını içeren, 1950’lerin ucuz romanlarının tadında Alacakaranlık Kuşağı’nın bir bölümü gibi başlayan ve H.P. Lovecraft öyküsü gibi devam eden genç bir Philip K. Dick romanı.

Millgate’e hoş geldiniz!

Etiketler

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız