HABERLER SİNEMA

“Alita: Battle Angel” Filminin Fragmanı Yayımlandı

James Cameron'ın senaryosunu yazdığı Alita: Battle Angel filminden ilk fragman geldi.

Battle Angel Alita, Japonya’da bilinen adıyla Gunnm, 1990 yılında mangaka Yukito Kishiro tarafından yaratılmış bir manga serisidir. 1993 yılında iki bölümlük bir OVA’ya uyarlandı. 1998 yılında Gunnm: Martian Memory adıyla Playstation oyunu yayınlandı ve çok iyi tepkiler aldı.

Şimdi de Alita: Battle Angel adıyla Robert Rodriguez‘in yönettiği,’ın senaryosunu yazdığı ve Christoph WaltzJennifer ConnellyJackie Earle HaleyMahershala AliEd SkreinMichelle Rodriguez ve Rosa Salazar gibi oyuncu kadrosunun bulunduğu bir sinema filmine uyarlanıyor.

Filmin konusu ile şöyle:

Gelecekte bir zamanda, Dr. Dyson Ido adındaki bir siber doktor hurdalıkta gezerken çöp yığını içindeki paslanmış ve çürümüş Alita’yı bulur ve onu kliniğine götürür. Klinikte gözlerini açan Alita geçmişine dahil hiçbir şey hatırlamamaktadır. Yaşadığı, gördüğü ve hissettiği her şey onun için yenidir. Yeni arkadaşlar ve yeni bir ailesi vardır ve Demir Şehir artık onun evidir. Ama peşine düşen ölümcül kuvvetler onun bu yeni ailesini ve evini yok etmekle tehdit ettiğince Alita’nın hafızası tetiklenir ve ilişkisini tehlikeye attığında onları korumada kullanabileceği olağanüstü dövüş yetenekleri olduğunu keşfeder. 

Alita: Battle Angel, 21 Aralık’ta vizyonda olacak.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız