SİNEMA

Alita: Battle Angel’dan Yeni Fragman Yayınlandı

James Cameron‘ın senaryosunu yazdığı Alita: Battle Angel filminin yeni fragmanı yayınlandı.

Yukito Kishiro mangakalığını yaptığı ve orijinal adı Gunnm olan Battle Angel Alita mangasını sinemaya uyarlamak için pek çok film yapımcısı yıllardır peşinden koşuyordu. Sonunda James Cameron projeyi kaptı ve deneyimli yönetmen Robert Rodriguez’i başına getirerek Avatar 2’nin çekimlerine koştu.

Rodriguez ise projeyi kendi bakış açısına göre yeniden tasarladı ve fragmanda izlediğimiz, mangalardaki koca gözlü karakterler ve aksiyon tepkisi hızlı Alita: Battle Angel filmi ortaya çıktı.

Filmin konusu ise şöyle:

Gelecekte bir zamanda, Dr. Dyson Ido adındaki bir siber doktor hurdalıkta gezerken çöp yığını içindeki paslanmış ve çürümüş Alita’yı bulur ve onu kliniğine götürür. Klinikte gözlerini açan Alita geçmişine dahil hiçbir şey hatırlamamaktadır. Yaşadığı, gördüğü ve hissettiği her şey onun için yenidir. Yeni arkadaşlar ve yeni bir ailesi vardır ve Demir Şehir artık onun evidir. Ama peşine düşen ölümcül kuvvetler onun bu yeni ailesini ve evini yok etmekle tehdit ettiğince Alita’nın hafızası tetiklenir ve ilişkisini tehlikeye attığında onları korumada kullanabileceği olağanüstü dövüş yetenekleri olduğunu keşfeder. 

Alita: Battle Angel, 21 Aralık’ta vizyonda olacak.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız