HABERLER

Amazon Türkiye Sonunda Satışlara Başladı!

Amazon sonunda Türkiye için özel olarak hazırlanan web sitesi amazon.com.tr hayata geçti.

Yıllardır ülkemize girdi girecek giriyor söylenti haberleri ile gündem olan Amazon sonunda ülkemize resmi girişini yaptı. Tr uzantılı web sitesi bugün itibariyle satışlarına başladı.

Ülkemizdeki e-ticaret sektöründe taşlar yerinden oynayacak gibi görünüyor. Amazon’un küresel e-ticaret pazarındaki uygulamalarını ülkemize entegre edebilirlerse pazar payları ciddi derecede el değiştirecek.

Ama Amazon’un daha çok şeyi elden geçirmesi gerekiyor. 

Siteyi incelediğimizde kitap kategorisinde dikkatimizi çeken ilk şey, kitap türlerinin çok yanlış değerlendirilmesi oldu. Fantastik,bilimkurgu gibi türlerde hiç olmaması gereken kitapları görüyoruz. Üstelik bu sadece kitap ile sınırlı değil, diğer kategorilerde de birbirinden alakasız şeyleri yan yana görüyoruz. Amazon gibi bir devin böyle ufak şeyleri dahi düzene sokamadan siteyi açması “Amazon geliyor” yüksek beklentisini düşürüyor.

Kindle yok!

Evet dünyanın en çok satan e-kitap okuyucusu Kindle ülkemizde satışa açılmadı. Kendilerine Niye? diye sorduğumuzda “Daha yapacağımız çok iş var, önümüzdeki aylarda ve yıllarda yepyeni hizmetlerimiz olacak” cevabını alıyoruz.

Sitenin girişindeki basın bildirisine bir göz atalım

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız