EDEBİYAT HABERLER

Anadolu Korku Öyküleri’nin 3. Kitabı “Yılgayak” Raflarda!

Anadolu Korku Öyküleri antolojisinin 3. kitabı "Yılgayak" sonunda çıktı. Korku hikayeleri meraklılarına duyurulur!

İlk iki kitapta olduğu gibi Yılgayak’ta da zengin bir yazar kadrosuyla karşımıza çıkıyor. Ülkemizin genç ve güçlü yazarları; Funda Özlem Şeran, Demokan Atasoy, Murat Başekim, Orkide Ünsür, M. Berk Yaltırık, Ali Yeniay, Uğur Batı, Işın Beril Tetik, Galip Dursun ve Murat Baykan Anadolu’ya özgü korku hikayelerini anlatmak için bir araya gelmiş ve yıllar boyunca yeni nesile aktarılması gereken muhteşem öykülere imza atmışlar.

Bu kitapla birlikte diğer iki antolojiyi de mutlaka satın almanızı tavsiye ediyoruz. Anadolu’nun binlerce yıllık korku hikaye birikimini anlatan bu muhteşem kitaplar arşive eklenmesi gereken çok önemli kitaplardır.

Tanıtım metnine ve konusuna bir göz atalım;

Anadolu Korku Öyküleri III – Yılgayak, serinin yepyeni, genç ve güçlü kalemlerle biraraya geldiği, etkileyici bir antoloji.

İlk kitabın yayımlanmasının ardından geçen sürede ana fikri aynı kalsa da hem dünyada hem de ülkemizdeki korku kültürünün değişimleri bu yeni kitabın öykülerinin üretilmesinde en etkili rolü oynadı.

Anadolu topraklarına baktığımızda açıkça görünen ilk şey, dünya uluslarına –birkaç istisna dışında- nasip olmamış, binlerce yıl geriye doğru izini sürebileceğimiz medeniyet tarihimizdir. İşte bu topraklarda yoğrulmuş, köklü bir kültürel yapı ve iç içe geçmiş sosyal zenginliği barındıran bu öyküler, belki de asla açıklanamayacak kadim korkuları beraberinde getiriyor.

Türk mitolojisi, Erliğin Kızları, Cemre ve Nevruz da bu kitapta, define peşinde koşup hırslarına yenilen, zeytin ağaçlarının ya da lanetli taşların gazabına uğrayanlar da. Tekinsiz kasaba ve mezraların, kimselerin dillendirmeye cesaret edemediği karanlık sırları, hayaletler, cadı neneler ve periler dolu masalları ile aynı anda; bilinmez ve keşfedilmemiş canavarların da yuvası olmuş hikâyeler bunlar.

Her öykünün Anadolu’nun bambaşka korkularına, önceden işlenmemiş yepyeni bakış açılarıyla yanaştığı, Anadolu Korku Öyküleri efsanesine kanı kaynayarak eklenmiş tüyler ürpertici bir kitap.

Anadolu Korku Öyküleri 3 – Yılgayak tüm kitabevleri ve internet kitapçılarında bulabilirsiniz. Keyifli okumalar.


Yazar                   : Funda Özlem Şeran, Demokan Atasoy, Murat Başekim, Orkide Ünsür, M. Berk Yaltırık, Ali Yeniay, Uğur Batı, Işın Beril Tetik, Galip Dursun, Murat Baykan
Türü                    : Korku-Gerilim
Yayınevi              
: Bilgi Yayınevi
ISBN                     
: 9789752207288
Çıkış Tarihi         
: Kasım – 2017
Sayfa Sayısı        
: 292
Fiyatı                   
: 20 TLSATIN AL

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız