EDEBİYAT

Andy Weir’ın Yeni Romanı “ARTEMİS” Raflarda!

Tüm dünyada satış rekorları kırmış Marslı romanının yazarı Andy Weir'ın uzun süredir beklenen yeni romanı Artemis raflardaki yerini almaya başladı. 

2014 yılında basıldığında, başta New York Times Bestseller listesi olmak üzere tüm dünyada satış rekorları kırmış, 2015 yılında ise baş rolünde Matt Damon, yönetmen koltuğunda Ridley Scott olduğu filme uyarlamış “Marslı” kitabının yazarı Andy Weir‘ın yeni bilimkurgu romanı “Artemis” raflardaki yerini alıyor.

Marslı kitabındaki bilimsel gerçekçiliğe dayalı anlatım tarzıyla tüm dünyanın ilgisini çeken yazar, aynı şeyi yeni kitabında da sürdürdüğünü anlatıyor. “Marslı’da, bir insan Mars’ta tek başına kalırsa ne olur sorusunun cevabı için Mars konulu dersime çalışmıştım, Artemis’te ise aynı şeyi Ay için yaptım.” diyor. Anladığımız kadarıyla Marslı’daki tarzını burada da devam ettirmiş.

Artemis, Ay’daki kolonide doğmuş büyümüş bir Jasmine “Jazz” Bashara adındaki bir karakter üzerine yoğunlaşıyor. Yunan mitolojisinde Artemis, ay tanrıçasıdır. Jasmine “Jazz” Bashara‘da Ay’ın tanrıçası mı olacak (mecazi olarak) bilemiyoruz.

Kitap aynı zamanda filme de uyarlanıyor. Henüz sadece yönetmenleri belli olan (Phil Lord, Christopher Miller ikilisi yapacak) film hakkında detaylar geldikçe sizlerle paylaşacağız.

Kitabın bir parçasını BURADAN okuyabilirsiniz.


Yazar                   : Andy Weir
Türü                    : Bilimkurgu
Çeviri                  : Emre Aygün
Orijinal Adı        
: Artemis
Yayınevi              
: İthaki Yayınları
ISBN                     
: 9786053757764
Çıkış Tarihi         
: Şubat – 2018
Sayfa Sayısı        
: 368
Fiyatı                   
: 28 TL

SATIN AL

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız