2015 Aylık Kitap Seçkisi

ARALIK 2015 – YENİ KİTAP ÖZETİ

Her ay olduğu gibi çıkmış yeni kitaplardan sizler için bir seçki oluşturduk. Bakalım Aralık ayında çıkmış kitaplardan sizler için neler seçmişiz.

Bir ayı da geride bıraktık hatta üstüne utanmadan yıl bile bitti (vayy be 2015’de bitti, yaşlandık valla)

Aralık ayında da yayınevleri ay-yıl umursamadan yeni kitap yağdırmaya devam etti. Şahane kitaplar çıktı. Sizler için ince eleyip sık dokuyarak aralarından seçtik. Hepsi birbirinden değerli ve Ocak ayı kitap listenize eklemenize değecek kitaplar.

Bakalım neler çıkmış…


İTHAKİ YAYINLARI, cümle aleme nispet yaparcasına uzun yıllar sonra Arthur C. Clarke romanı çıkardı. Gelmiş geçmiş en iyi bilim kurgu romanı olarak gösterilen, üzerine yüzlerce makale yazılan ve ders verilen Çocukluğun Sonu‘na nihayet kavuştuk. Okuyun! Okutun!

İthaki bununla da kalmadı. Norveç edebiyatının bilim kurgu dehası Johan Harstad‘ın bol ödüllü romanı Ay’da 172 Saat, Doctor Who’nun ekranlarda yayınlanmamış bir başka hikayesi Dehşet Ağı ve Anthony Ryan’ın Kuzgunun Gölgesi 2. kitabı Kule Efendisi aralık ayında raflardaki yerini aldı.


AKILÇELEN KİTAPLAR, nihayet! Brandon Sanderson’un efsane Sissoylu(Mistborn) serisinin 2. kitabı Kuşatma çıktı! Okuyun! Okutun!

Akılçelen sadece fantastik kurgu değil, mangalarıyla da tanınmış bir yayınevidir. Bu ay iki bomba manga çıkardı. Baş rollerinde Tom Cruise’un oynadığı Edge of Tomorrow filminin hikayesinin kaynağı olan All You Need Is Kill serisinin 2. ve son  cildi çıktı.

Daha güzeli, 13 ciltlik Death Note serisinin hikaye olarak bağımsız 14.cildi çıktı. Ama bu sefer manga değil bildiğiniz roman.  Death Note-Bir Başka Defter Los Angeles BB Cinayetleri çıktı!


BAHADIR İÇEL, Bu ismi bilmeyen varsa büyük kayıp, Türk edebiyatının en iyi kalemlerinden birisini kaçırmışsınız demektir. Bahadır İçel‘in bilim kurgu romanı Benim Adım Z raflarda! İncelemek ve ön okuma için BURAYA alalım.


AYLAK ADAM, bu ay bir James Joyce yayınladı. James Joyce kitapları için özel merasim yapmak gerekir diye düşünüyoruz. Bir James Joyce kitabı daha dilimize kazandırıldı. Vatana millete hayırlı olsun. Finneganın Vahı raflarda!


ŞEREF MANUN. İlk yerli manga serisinin mangakası. Ölüm Tınısı adında seinen mangasının ilk cildini yayınladı. Açıkcası heyecanlandık, Türk bir çizerden böyle bir iş görmek insanı heyecanlandırıyor.  HEYYY MANGACILAR ! Alın bu mangayı, okuyun-okutun.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

POPÜLER