2016 Aylık Kitap Seçkisi DOSYALAR & LİSTELER

ARALIK 2016 – YENİ KİTAP LİSTESİ

2016 Aralık'ta çıkmış yeni kitaplar içinden sizler için bir seçki oluşturduk. Kitap listenize yeni kitaplar eklemek için bir göz atmayı unutmayın.

2016’nın son Yeni Kitap Listesi’nde birlikteyiz. Bu sene inanılmaz güzel kitaplar okuduk. 2016’yı tadı damağında kapatıyoruz. Aralık ayları genelde yeni roman bakımından doyurucu geçmez, 2016 Aralık’ta da bu değişmedi. Çok az yeni kitap çıktı. Bunların arasından sizin için dört roman seçtik.

Yeni çizgi roman ve manga sayısında ise diğer aylara göre bir artış oldu. Çok fazla yeni yayın çıktı. Bunların arasından okumanızı tavsiye ettiğimiz yirmi bir tanesini seçtik.

Yılın son ayında sizler için seçtiğimiz Romanlar-Çizgi Romanlar ve Mangalar hangileriymiş, gelin hep birlikte bakalım.


ROMANLAR


Fantasik Kurgu
Bilimkurgu
Bilimkurgu
Bilimkurgu
previous arrow
next arrow
 
Fantasik Kurgu
Bilimkurgu
Bilimkurgu
Bilimkurgu
previous arrow
next arrow

Biz, Ölümlüler, dilimize kazandırılan bir diğer Patrick Ness romanıdır. Biz onu daha çok Delidolu’dan çıkan Canavarın Çağrısı ile tanıyoruz. Biz, Ölümler, Terry Pratchett tarzına benzerliği ile öne çıkıyor. Fantastik kurgunun klasikleşmiş taraflarıyla akıllıca dalga geçiyor ve kitap sonunda yüzünüzdeki kocaman bir sırıtışla ayrılmanızı sağlıyor.

Doctor Who – Ölüm Şehri, tüm zamanların belki de en sevilen Doktor’u 4. Doktor’dan klasik serinin en iyi macerası olarak gösteriliyor ve Douglas Adams gibi dahilerin yazıdığı Ölüm Şehri ile klasik seriye dalmanın zamanı geldi. Kitap hakkında daha fazla bilgi için TIKLAYINIZ.

Star Wars – Kan Bağı, Episode 7 – The Force Awakens’de anlatılmayan birçok şeyi öğrenebileceğiniz güzel bir referans kitabı, hazır başka bir Star Wars filmi Rogue One vizyondayken yeni bir Star Wars hikayesi okumak güzel olur. Kitap hakkında daha fazla bilgi için TIKLAYINIZ.

Mass Effect #4 – Entrika, Mass Effect bilgisayar oyunundan uyarlanan bilimkurgu serisinin 4.cildi ‘Entrika’ sonunda yayınlandı. Kitap hakkında daha fazla bilgi için TIKLAYINIZ.


ÇİZGİ ROMAN -MANGA


Manga
Manga
Manga
Manga
Manga
Manga
Manga
Manga
Manga
Manga
Çizgi Roman
Çizgi Roman
Çizgi Roman
Çizgi Roman
Çizgi Roman
Çizgi Roman
Çizgi Roman
Çizgi Roman
Çizgi Roman
previous arrow
next arrow
 
Manga
Manga
Manga
Manga
Manga
Manga
Manga
Manga
Manga
Manga
Çizgi Roman
Çizgi Roman
Çizgi Roman
Çizgi Roman
Çizgi Roman
Çizgi Roman
Çizgi Roman
Çizgi Roman
Çizgi Roman
previous arrow
next arrow

Yeni manga ciltleri raflardaki yerlerini aldı. One-Punch Man 4, Ölümcül Günah 5, Tokyo Gûl 8, Titana Saldırı 14, Suikast Sınıfı 5, One Piece 31, Naruto 31, Ajin 5 ve Berserk 2 manga severler ile buluştu.

Rosario + Vampire manga serisinin 2.sezonu yayınlanmaya başlandı. Hatta ilk cildi raflardaki yerini aldı.

Secret Wars, Marvel’in en önemli serisi diyebiliriz. Tüm Marvel’e atılan bir reboot diyebiliriz. Marvel’in uzun süredir devam eden ve iki çok öenmli serisi olan New Avengers ve Avengers çoklu dünyalarının çarpışıp yok olması ve Battleworld denilen tek bir dünyada birleşmesi diyebiliriz. Bu iki dünyadaki tanıdığımız kahramanlar tek bir dünyada (amma çok dünya dedim ha) hayatta kalmaya çalışıyor. Kesinlikle takip edilesi bir seri.

İhtiyar Logan – Savaş Alanları, Secret Wars’ın sıfırıncı cildi. Yukarıdaki Secret Wars’dan bağımsız bir hikayeye sahip ama kurgu bütünlüğü için bunun da okunması gerekiyor. Battleworld’ü en iyi anlatan ciltlerin başında geliyor.

Ms. Marvel‘in 2. cildi, Lone Wolf and Cub‘ın 17.cildi yayınlandı. Takipçilerine duyurulur!

Justice League – Forever Evil‘da, Justice League yok edilmiş ve dünya Crime Syndicate’ın kontrolü altına girmiştir. Ama bu durumdan rahatsız olanlar da vardır. Lex Luthor’un liderliğinde Captain Cold, Black Manta, Bizarro, Black Adam ve Sinestro Syndicate’a karşı başkaldırdı. Bu takım Crime Syndicate’ı yenebilir mi? Konu Lex olunca işler değişiyor.

Injustice – Dördüncü Yıl / Cilt 1, ülkemizde ve dünyada çok satmış serinin 7.kitabıdır. Superman ve Justice League delirip dünyayı ele geçirmiştir ve onlara karşı koyabilen bir tek Batman’dir ama o da yenilmiştir. Tüm ekibi neredeyse yok olmuştur. Tüm durumlar için hazırlıklı olan Batman’in elinde tek bir plan kalmıştır. Olimpos Tanrları! Evet onlar gerçek ve Superman’in tanrı gibi davranmasından hiç memnun değilller. Eğer onları savaşa çekebilirse bir umut olabilir. Açıkcası Injustice serisi başlarken bu kadar mükemmel gideceğini ummuyordum, her yeni sayısında hikaye daha da benzersiz oluyor.

Infinity Gauntlet, 2018’de vizyona girecek olan Avengers: Infinity War öncesi mutlaka okunması gereken bir çizgi roman. Çılgın Titan Thanos ve Avengers’a katılan diğer tüm süper kahramanlar arasındaki savaşı mutlaka okumak gerektiğini üşünüyoruz.

Eski Sevgili, Karikatürist Erhan Tatlıdilli’nin yazdığı, ünlü çizgi romancı M.K. Perker’in çizdiği Penguen dergisinde yayınlanmış; ilişkiler, aşk ve ayrılık üzerine ilginç ve eğlenceli detaylarla dolu duygusal bir öykü.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

POPÜLER