2017 Aylık Kitap Seçkisi

ARALIK 2017 – Aylık Yeni Kitap Listesi

Aralık ayında çıkmış onca kitap içinden, Kurgu Sanat editörleri sizler için şahane kitaplar seçti.

Yılın son ayına geldik. 2017’de uzun süredir çevrilmesini beklediğimiz pek çok kitabı görme şansına sahip olduk. Yılın son ayı ise pastanın üstündeki çilek tadında oldu. Fantastik kurgunun son yıllardaki en üretken yazarlarından ve ülkemizde büyük bir takipçi kitlesine sahip olan Brandon Sanderson’un tam beş adet yeni romanı çıktı. Akılçelen Kitaplar bizleri Sanderson yağmuruna tuttu.

İthaki Yayınları, Tolkien özel edisyon serisine devam etti. Hobbit ve Roverandom ciltli baskıları çıktı. Tek kelimeyle çok sşık olmuş kitaplar.

… ve daha neler neler. Sizin hazırladığımız listeden bir tane kitap seçin ve kendinizi en yakın koltuğa bırakın.

Keyifli okumalar…


ROMANLAR

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Hobbit ve Roverandom Tolkien kitaplığı kapsamında, sert ciltli özel edisyonlu baskılarıyla yayınlandı. Tom Bombadil’in Maceraları ilk kez yayınlanmıştı, hemen ardından bu iki kitabın da özel edisyonlarının yayınlanması Tolkien hayranları için şahane oldu.

Alcatraz Kötü Kütüphanecilere Karşı, Brandon Sanderson’un genç yetişkinler için yazdığı fantastik kurgu serisidir. Serinin iki kitabı bu ay yayınlandı. Seri her ne kadar genç yetişkin için yazılmış olsa da yetişkinler de rahatlıkla okuyabiliyor. Sanderson her zamanki gibi muhteşem bir kurgu ve dünya yaratmış. Alcatraz serisi beş kitaptan oluşuyor, Akılçelen Kitaplar serinin ilk iki kitabını yayınladı

Lejyon, Brandon Sanderson’un genç yetişkinler için yazdığı bir diğer fantastik kurgu serisidir. Serinin iki kitaptan oluşuyor ve Akılçelen Kitaplar bu iki kitabı da yayınlayarak Sanderson severleri sevindirdi.

Karanlık Yılbaşı Öyküleri – Aralıktan Sızan Karanlık, Orkide Ünsür, Özlem Ertan, Mehmet Berk Yaltırık, Kubilayhan Yalçın, Demokan Atasoy, Gülbike Berkkam, Uğur Kılınç, Funda Özlem Şeran, Uğur Batı, Murat Baykan, Işın Beril Tetik, Alper Kaya, Galip Dursun gibi genç yazarların yılbaşı temalı gerilim ve korku dolu hikayeleriyle başbaşa bırakıyor.

En Yakın Arkadaşımın Şeytan Çıkarma Ayini, 80’lerin klasik korku filmlerini, kitaplarını ve Stranger Things dizisini sevenlerin hoşuna gidecek, korku-gerilim kitabı raflardaki yerini aldı.

Gemi, İsveçli ödüllü korku yazarı Mats Strandberg’in en önemli kitabıdır. Bu ay çıkan en güzel korku-gelirim kitaplarından birisi olarak gönlümüzü fethetti. 90’ların klasik gemide geçen korku-gerilim hikayelerini özleyenlerin mutlaka bir göz atmasını öneriyoruz.


ÇİZGİ ROMAN – MANGA

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Beyaz Kum #1, Brandon Sanderson’ın Kosmer evrenine eklediği en güzel şeylerden birisi olabilir. İlk önce roman olmasını planladığı ama sonradan çizgi romana dönüştürdüğü büyü dolu bir dünyaya konuk oluyoruz. Her Kosmer dünyasında olduğu gibi kendine özgü bir büyü sistemine sahip. Fırtınaışığı Arşivi ve Sissoylu’yu okuduysanız bunu da okumanızı öneriyoruz çünkü Kosmer’i tamamlayan bir hikayeye sahip.

Vaiz #1 – Teksas Yolları, aynı zamanda televizyon dizisine de uyarlanan Preacher çizgi romanının ilk cildidir. Marvel-Dc süper kahraman çizgi romanlarından sıkıldıysanız tam size göre, enfes bir hikayesi olan bir çizgi roman serisidir. İlahi bir güce sahip olan bir rahibin etrafında dönen hikayede, bir vampir ve bir hırsızın rahip dostumuza eşlik ediyor. Öteki tarafta ise bu güze sahip olmak isteyen cennet ve cehennem güçleri.

İhtiyar Logan #4 – Eski Canavarlar, Old Man Logan çizgi roman serisinin beşinci cildi. Wolverine’in yaşlılık dönemi öykülerini okumak isteyenler ilk dört cildiyle birlikte kaçırmasın.

Titana Saldırı #20Seraph of the End // Kıyamet Meleği #4Noragami #4Naruto #37Gantz #4 ve Bleach #26 manga serilerinin yeni ciltleri raflardaki yerini aldı.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız