EDEBİYAT

Asimov’un Vakıf Serisi “İKİNCİ VAKIF” ile Devam Ediyor!

Bilimkurgu severlerin sabırsızlıkla beklediği Asimov'un Vakıf serisinin 3.kitabı "İkinci Vakıf" raflardaki yerini almaya hazırlanıyor.

Bilimkurgunun büyük ustası Isaac Asimov’un Vakıf serisinin tekrardan basılması için yıllardır bekliyorduk. Davalık durumda olan yayın hakları konusu kısmen çözülmekle birlikte okuyucular bu bekleyişin ardından yeni kapakları ile Asimov kitaplarına kavuşmaya başladı.

Geçtiğimiz aylarda Vakıf serisinin ilk iki kitabı raflardaki yerini almıştı. Şimdi geldi sıra serinin üçüncü kitabı İkinci Vakıf’a…

1941 yılında genç bir bilim insanı ve yazar olarak Isaac Asimov, Edward Gibbon’ın yazdığı Roma İmparatorluğu’nun Gerileyiş ve Çöküş Tarihi’nden etkilenerek çağının çok ötesinde bir destan yazdı: Galaktik İmparatorluk’un çöküşü ve feodalizmin dönüşü, İkinci Galaktik İmparatorluk dönemindeki güvenli ortamdan geçmişe bakan bir bakış açısıyla anlatıldı. İşte bu süreç sonucunda “Tarih tahmin edilebilir mi?”, “Toplum nasıl yönetilmeli?” ya da “İmparatorluklar neden yükselir ve çöker?” gibi soruları sormaktan çekinmeyen destansı Vakıf Serisi ortaya çıktı.

Hugo ödülleri tarafından “Tüm Zamanların En İyi Serisi” ödülü seçilen Vakıf serisinin her bilimkurgu severin mutlaka okumasını tavsiye ediyoruz.

Vakıf’ı okuyun ve okutun. İthaki Yayınları’nın söylediğine göre serinin devam kitapları yolda ve şu sıra ile yayınlanacak yani doğru sırası ile:

  • Vakıf (1951)  Çıktı
  • Vakıf ve İmparatorluk (1952) Çıktı
  • İkinci Vakıf (1953)
  • Vakıf’ın Sınırı (1982)
  • Vakıf ve Dünya (1986)
  • Vakıf Kurulurken (1988)
  • Vakıf İleri (1993)

Vakıf serisinin ikinci kitabı “İkinci Vakıf” 13 Nisan’da raflardaki yerini almaya hazırlanıyor.


Yazar                   : Isaac Asimov
Türü                    : Bilimkurgu
Orijinal Adı        : Second Foundation
Yayınevi              : İthaki Yayınları
Çevirmen            : Çiğdem Şafak
Çıkış Tarihi         : Nisan – 2018
Sayfa Sayısı        : 272
Fiyatı                   : 22 TLSATIN AL
Etiketler

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız