SİNEMA

Aslan Kral’ın Sinema Uyarlamasından İlk Fragman

90'larda çocuk olanların unutamadığı filmlerin başında gelen Aslan Kral'ın live-action uyarlamasından ilk fragmanı yayınlandı.

1994 yılında dünyada ve 1995 yılında ülkemizde gösterime giren Walt Disney’in unutulmaz animasyon filmlerinden birisi olan Aslan Kral’ın fragmanında ilk dikkatimizi çeken şey, animasyon filmde Mufasa’yı seslendiren James Earl Jones’un sesini duymak oldu. Kendisi yeniden Mufasa’ya hayat verecek.

Diğer dikkatimizi çeken şey ve sevindiren şey ise, animasyon ile hemen hemen aynı sahnelerde ilerlemesi oldu. Simba’nın o meşhur kayanın üzerinde orman halkına ilk kez gösterilmesi gibi ikonik sahneler birebir uygulanmış olmasıydı. Animasyon filminin o insanı çarpan ve gözleri dolu dolu yapan sahnelerini muhtemelen izleyeceğiz.

Filmin belki de şimdilik tek eksik tarafı, 1994’de sesleriyle filme hayat veren James Earl Jones, Jeremy Irons, Nathan Lane, Whoopi Goldberg, Matthew Broderick, Rowan Atkinson gibi efsane oyuncuların yerine yeni nesil oyuncuların olması olacak. Bu kadrodan bir tek James Earl Jones var. Simba’yı Matthew Broderick yerine Donald Glover seslendirek. Henüz sesini duymadığımız için çok katı bir ön yargı ile bakıyoruz. Bunun dışında film tamamen CGI ile çekilmiş ve bazı yerlerde bir belgesel izliyor havasına kapıldık. Walt Disney fragmana iyi çalışmış ve acele etmemiş, sahnelerde en ufak bir ham efekt görünmüyor.

Film 19 Temmuz 2019’da vizyonda olacak, şimdi çocuk olanlar için unutulmaz bir film olacağını garanti edebiliriz.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız