EDEBİYAT HABERLER

Barış Müstecaplıoğlu’nun Yeni Romanı ‘Osmanlı Cadısı’ Raflarda

Kitapları birçok dile çevrilmiş, başarılı fantastik kurgu yazarı Barış Müstecaplıoğlu bu sefer bir bilim kurgu romanıyla sevenleriyle buluştu.

Müstecaplıoğlu, 2000’lerin başlarında Türkiye’nin ilk fantastik kurgu serisini yazarak, Türkçe fantastik kurgunun yazılabileceğini ve okuyucunun sevebileceğini, yayın evlerine daha önemlisi okuyucuya kanıtlayarak, ülkemizde gelişmesine büyük katkısı olmuştur. Kitapları daha sonraki yıllara Çince dahil birçok dile çevrildi.

Yeni kitabı Osmanlı Cadısı‘sında fantastik kurgunun dışına çıkarak bir bilim kurgu romanı ile okuyucuların karşısına çıkıyor.

Açıkcası… Biz romanın fikrini ve arka kapak yazısına bayıldık. Alternatif bir Osmanlı’da robotları, semazenleri ve geleceği buluşturan bir bilim kurgu romanı. Türkiye’de daha önce benzeri yazılmamış bir roman ve ülkemizde bilim kurgunun değerinin artması için önemli bir kitap olduğunu düşünyoruz.

Kitabın tanıtım metnine ve konusuna bir göz atalım;

Osmanlı sularında sefere çıkan Haymanalı Süleyman Paşa denizin ortasında büyüleyici güzellikte bir kız bulur. İdaresindeki Şahmeran kalyonunun sulara gömüldüğü büyük bir fırtınanın sonunda sadece ikisi hayatta kalır. Paşanın Ayşe adını verdiği ve giderek tutkuyla bağlandığı bu kızı korumasının tek yolu onu bir Mevlevi dergâhında saklamaktır. Ama gizem ve sürprizlerle dolu Ayşe burada güvende olacak mıdır?

İstanbul Şehir Cumhuriyeti’nin iki yüz katlı megakulelerinden birinde yaşayan özel dedektif Kemal hayatını cehenneme çeviren sıradışı bir hastalıktan mustariptir. Bir gün kapısına gelen varlıklı bir müşteri, isteklerini yerine getirdiği takdirde onu bu illetten kurtarabileceğini söyler. Kemal’in bir cinayeti çözmek için yeraltındaki İstanbul Eşitlik Hareketi’ne sızması gerekmektedir.

Keyifli okumalar.

osmanlı cadısı

Yazar                 : Barış Müstecaplıoğlu
Yayınevi            : Doğan Kitap
Türü                   : Bilim Kurgu
ISBN                  : 9786050933208
Çıkış Tarihi        : Nisan 2016
Sayfa Sayısı      : 268
Fiyatı                 : 19 TL

SATIN AL

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız