Çizgi Roman - Manga HABERLER

Basilisk Yükseliyor… Suicide Squad 2.Cilt Çıktı

Suicide Squad çizgi romanları sonunda Türkçeye çevrilmeye başlandı. Geçtiğimiz aylarda ilki yayınlanan seri, 2.cildi Basilisk Yükseliyor ile devam ediyor.

Suicide Squad, her ne kadar sinema filmi ile popülerliği artmış olsa da, sıkı çizgi roman takipçilerinin göz bebeği olarak yıllardır rafları güzelleştiriyor. Şimdi de Türk çizgi roman severlere sıra geldi. JBC Yayıncılık yakın zamanda ilk Suicide Squad çizgi romanını çıkardı ve kitap çok satanlar listesine bodozloma daldı.

Şimdi de serinin ikinci cildi ‘Basilisk Yükseliyor’ raflardaki yerini aldı. Kitabın konusunu azıcık dahi olsa anlatarak spoiler vermek istemiyoruz zaten aşağıda arka kapak yazısında yeterince anlatılıyor, bu yüzden bir tek şunu belirtmek istiyoruz; Suicide Squad çizgi romanları filminden kat kat daha iyi, film resmen konuyu katletmiş.

Kitabın tanıtım metnine ve konusuna bir göz atalım;

Task Force X’in, nam-ı diğer Suicide Squad’ın, hayatta kalan üyeleri Gotham Şehrindeki başarısız görevlerinin yaralarını sarmaya çalışırken, başlangıçtan beri ekibin etrafını saran karanlık bir sır ortaya çıkıyor – aralarında bir hain var! Basilisk yapılanmasının lideri olan Regulus tarafından yetiştirilen ve eğitilen sabotajcı, Amanda Waller’a suikast düzenlemek ve Squad’ı ifşa etmek üzere emirler aldı. Bu hain, kişilikleri arasında gelgitler yaşayarak hâlihazırda ekip için bir tehdit oluşturan, Joker’in çılgın metresi Harley Quinn mi? Yoksa ölme isteği Regulus tarafından suistimal edilen Deadshot olabilir mi?

Taraf değiştiren üye hâla aralarında olmasına rağmen Squad, Resurrection Man adıyla da bilinen Mitch Shelley’I yakalama amaçlı nadir bir görev için tekrar sahaya gönderilir ve bunların hepsi Amanda Waller’ın Regulus’u yakıp Basilisk kuruluşunu yerle bir etme planının bir parçası!

Gizemli Amanda Waller’ın orijin hikayesini ve Regulus ile aralarında uzun süredir var olan husumetin ardındaki gerçeği anlatan özgün Sıfırıncı sayıyı da içermektedir!

Keyifli okumalar.

suicide-squad-2

Yazar                   : Adam Glass, Fernando Dagnino
Orjinal Adı          : Suicide Squad Volume 2: Basilisk Rising
Türü                     : Çizgi Roman
Çeviri                   : Hasan Süpürgeci
Yayınevi              : JBC Yayıncılık
ISBN                     : 9786059155267
Çıkış Tarihi         : Kasım – 2016
Sayfa Sayısı        : 188
Fiyatı                   : 32.50 TL

SATIN AL

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız