EDEBİYAT HABERLER

‘Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları’ Serisinin Son Kitabı Ön Siparişte!

Ransom Riggs'in dünyayı kasıp kavuran, Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları serisi 'Ruhlar Kütüphanesi' ile son buluyor!

Üç kitaptan oluşan fantastik serinin diğer iki kitabı geçtiğimiz aylarda İthaki Yayınları etiketiyle dilimize kazandırıldı. Alışılmışın dışındaki kurgusu sayesinde bir anda ilgi odağı olan ve yayınlandığı ülkelerde çok satan listelerine giren serinin bu büyük başarısı beraberinde film anlaşmasını da getirdi. Baş rollerinde Eva Green’nin olduğu Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları filmi 30 Eylül’de vizyonda olmaya hazırlanıyor. 

Ransom Riggs, günümüzün klasikleşmiş ejderha-kılıç-kalkanlı fantastik kurgularından o kadar güzel sıyrılmış, konuyu o kadar güzel ve özgün kurmuş ki, o tuhaf çocukların her birisi gözümüzde bir anda devleşip birer süper kahramana dönüşüyorlar.

Tanıtım yazısına ve konusuna bir göz atalım bakalım;

Tuhaf çocukların hikayesi, serinin üçüncü kitabı Ruhlar Kütüphanesi’yle son buluyor.

Olağanüstü güçlere sahip bir çocuk. Ölümcül canavarlardan oluşan bir ordu. Tuhafların geleceği için verilen destansı bir savaş.

Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları ile başlayan ve Gölge Şehir ile devam eden macera, Ruhlar Kütüphanesi’nde nefes kesici bir son buluyor. Öykümüz on altı yaşındaki Jacob’ın yeni bir özel güç keşfedip, tuhaf yoldaşlarını sıkı korunan bir kaleden kurtarmak için tarihin içine dalmasıyla başlıyor. Bu yolda Jacob’a, ateşi kontrol edebilen Emma Bloom ve kayıp çocukları bulmakta üstüne olmayan Addison MacHenry adlı bir köpek eşlik ediyor.

Günümüz Londra’sından, Viktorya İngilteresi’nin en korkunç mahallesi olan Şeytanın Arka Bahçesi’nin labirentvari arka sokaklarına seyahat edecekler. Burada, bütün tuhaf çocukların kaderleri belirlenecek. Serinin önceki kitaplarında olduğu gibi, Ruhlar Kütüphanesi heyecan verici fantazi ile daha önce hiç basılmamış eski fotoğrafları ve eşi benzeri olmayan bir okuma deneyimini kusursuz biçimde bir araya getiriyor.

Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları serisinin üçüncü ve sonuncu kitabı ‘Ruhlar Kütüphanesi’ 23 Eylül’de raflarda olacak!

ruhlar-kutuphanesi-kapak
Yazar                   : Ransom Riggs
Yayınevi              : İthaki Yayınları
Türü                     : Fantastik Kurgu
Orjinal Adı          : Library of Souls
Çeviri                   : Aslı Dağlı
ISBN                     : 9786053755890
Çıkış Tarihi         : Eylül – 2016
Sayfa Sayısı        : 504
Fiyatı                   : 35 TL

SATIN AL

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız