HABERLER

Bilimkurgu Klasikleri #26: Dune Tanrı İmparatoru Ön Siparişte!

Bilimkurgunun en önemli eserlerinden Dune efsanesinin dördüncü kitabı 'Dune Tanrı İmparatoru' Bilimkurgu Klasikleri'nin 26.kitabı olmaya hazırlanıyor.

Dünyada en çok satan bilimkurgu serilerinden olan Dune efsanesinin dördüncü kitabı Dune Tanrı İmparatoru ön siparişe açıldı. Kitabın çevirisi ilk üç kitapta olduğu gibi Dost Körpe’ye emanet edilmiş.

Kitapla ilgili büyük bir hatanın İthaki baskısında düzeltilmiş olduğunu belirterek başlayalım. Önceki baskılarında, God Emperor of Dune olan romanın ismini Dune’un İmparator Tanrısı olarak çevirerek büyük bir hata yapmışlardı. Doğrusu Dune’un Tanrı İmparatoru olmalıydı ki, İthaki bu hatayı görmüş ve düzeltmiş.

Dune Tanrı İmparatoru, bizi son kitap Dune Çocukları’ndan 3500 sene sonrasına götürüyor. Leto yüzlerce yıldır bir Tanrı gibi tüm evrene hükmediyordur ve bu sayede evren daha önce tatmadığı uzunlukta bir barışla gelişip serpilmiştir.

Kitabın konusu biraz yavan gibi görünüyor hatta pek çok kimse orijinal Dune kitaplarının en zayıf halkası olarak bu kitabı gösterir(ki bizce alakası yok). Bunun sebebi olay örgüsünün yavaş işlenmesi ve kitabın yavaş tempo ile devam edip bitmesidir. Bu kitabın asıl önemi Dune ve Leto hikayesini tamamlamasıdır. Bu yönden bakılması gerekiyor.

Kitap şu anda ön siparişte. 6 Ekim’de raflarda olacak, şimdiden keyifli okumalar.


Yazar                   : Frank Herbert
Çevirmen            : Dost Körpe
Türü                     : Bilimkurgu
Orijinal Adı        : God Emperor of Dune
Yayınevi              : İthaki Yayınları
ISBN                     : 9786053757207
Çıkış Tarihi         : Ekim – 2017
Sayfa Sayısı        : 512
Fiyatı                   : 32 TL

SATIN AL

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız