EDEBİYAT

Bir ASIMOV Romanı “Uzay Akımları” Raflarda!

Isaac Asimov'un Galaktik İmparatorluk serisinin ikinci cildi "Uzay Akımları" İthaki Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Galaktik İmparatorluk serisinin ilk kitabı Toz Gibi Yıldızlar’ın İthaki Yayınları etiketiyle yayınlanmasının ardından Asimov hayranları devam kitabını sabırsızlıkla bekliyordu. Aslında kitap daha önce 1954 yılında Kainat Fatihi (Çağlayan Yayınevi) ve 1984 yılında Tanrılar ve İmparatorlar (Altın Kitaplar) adlarıyla iki defa dilimize kazandırılmıştı. İthaki Yayınları yeni çeviri ve orijinal adıyla yeniden raflarda olmasını sağladı.

Kitabın tanıtım metnine ve konusuna bir göz atalım;

Florina gezegeninin yükseklerine kurulmuş Yüksek Kent’te Sark’ın Toprak Efendileri rahat ve bolluk içinde yaşıyorlardı. Yüksek Kent’in gölgesinde de köylüler çalışarak Sarklı efendilerini zengin eden “kirt” adlı önemli bir maddeyi üretmeyi başardılar. İsyan ise Florina için unutulmuş bir kelimeydi. Fakat işçilerin arasında yaşayan, hafızasını yitirmiş Rik isimli bir adam, kendisine iletilmesi için verilen mesajı hatırlayınca gezegende işler tersine dönmeye başlayacaktı: Florina’daki herkes ölecek. Toprak Efendileri ve Trantor İmparatorluğu casusları Rik’in peşine düşerken Uzay Akımları da Florina’ya yıkım getirecekti.

Uzun yıllar Asimov kitaplarının özlemini çektik ve sonunda birbir kavuşuyoruz. Uzay Akımları artık raflarda keyifli okumalar.


Yazar                   : Isaac Asimov
Türü                    : Bilimkurgu
Orijinal Adı        : The Currents of Space (Galactic Empire #2)
Yayınevi              : İthaki Yayınları
Çevirmen            : M. İhsan Tatari
Çıkış Tarihi         : Ocak – 2019
Sayfa Sayısı        : 272
Fiyatı                   : 28 TL

SATIN AL

Etiketler

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız