SİNEMA

BLACKHAWK… Steven Spielberg, Bir Çizgi Roman Filmi Yönetecek!

Steven Spielberg, DC Comics'in en eski serilerinden BlackHawk'ın sinema uyarlamasını yönetecek!

Warner Bros. DC Comics sinema evrenini genişletmeyi sürdürüyor. Halihazırda yapılması kesinleşen; Wonder Woman 2, Suicide Squad 2, Justice League 2, Aquaman, Green Lantern, Batman ve Flash filmlerinden sonra, 2.Dünya Savaşı sırasında Hawk adındaki siyah üniforma giyen bir grup pilotun hikayelerini anlatan çizgi roman serisi Blackhawk’ı da sinemaya uyarlamaya karar verdiler. Yönetmen ve yapımcı olarak ise ünlü yönetmen Steven Spielberg ile anlaştığını açıkladılar.

Spielberg, Blackhawk gibi savaş atmosferinde geçen hikayeleri beyaz perdeye aktarmakta oldukça başarılı bir yönetmen ve son filmi Ready Player One ile bu hikaye anlatıcılığını bizlere bir kere daha kanıtladı. Her ne kadar Blackhawk bir DC Comics filmi olacak olsa da Spielberg bunu öyle düşünmeyecektir ve Er Ryan’i Kurtarmak filminde olduğu gibi aksiyona doyacağımız bir film ortaya çıkarmasını bekliyoruz.

Spielberg’ün birçok filmde birlikte çalıştığı David Koepp (Jurassic ParkWar of the Worlds) filmin senaryosunu yazacak, hikaye 1941 yılında Will Eisner, Bob Powell ve Chuck Cuiderawill gibi çizgi roman dünyasının usta isimlerinin yarattığı Blackhawk karakterine dayanacak.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

POPÜLER