HABERLER SİNEMA

Blade Runner 2049’un İlk Fragmanı Yayınlandı!

Bilimkurgu klasiği Blade Runner filminin devam filminden ilk fragman geldi.

Yılbaşı hediyelerimizi bu sene erkenden alıyoruz. Önümüzdeki senenin bomba filmlerinin fragmanları birbir yayınlanıyor. Önce Guardians of the Galaxy Vol. 2, Spider-Man: Homecoming, War for the Planet of the Apes ve Dunkirk fragmanları şimdi ise bir bilimkurgu klasiği olan Blade Runner’ın devam filmi olan Blade Runner 2049 sonunda görücüye çıktı.

Ridley Scott’ın 1982 yılında çektiği ilk film o zaman için pek anlaşılamamış ve film otoriteleri tarafından yoğun eleştirilere maruz kalmıştı (ne anlar o eleştirmenler!). Ama bilemezlerdi ki film severler tarafından göklere çıkarılacak ve kült seviyesine ulaştırılacak. İlk filmin başrollerinde Harrison Ford, Rutger Hauer, Sean Young, Edward James Olmos gibi isimler vardı. Serisinin devam filminde de Harrison Ford Rick Deckard rolü ile tekrardan baş köşedeki yerini almış ve Ryan Gosling, Jared Leto, Robin Wright, Mackenzie Davis ve Ana de Armas gibi günümüzün genç yıldızları Ford’a eşlik ediyor.

Ve ne fragman! Resmen ağzımız açık izledik. İlk filmdeki hayran olduğumuz renkleri ve atmosferi tekrar görmek çok güzeldi. 2049’un yönetmeni Denis Villeneuve, 1982 orijinal Ridley Scout filminin fanı olması dolayısıyla bu atmosferi çok iyi anlamış ve yansıtmış.

Blade Runner 2049, 6 Ekim 2017’de vizyonda olacak, sabırsızlıkla bekliyoruz.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız