EDEBİYAT

Brandon Sanderson’ın “Fırtınaışığı Arşivi” VR Oyunu Oluyor!

Harap Ovalar'dan kaçmaya hazır mısınız? Brandon Sanderson'ın epik fantastik serisi Fırtınaışığı Arşivi, VR (Sanal Gerçeklik) oyunu olarak geliyor. 

Brandon Sanderson‘ın Kosmer evreninin bir parçası olan çok satan epik fantastik roman serisi Fırtınaışığı Arşivi, The Way of Kings: Escape the Shattered Plains (Kralların Yolu: Harap Ovalar’dan Kaçış) adıyla VR oyunu olarak gelmeye hazırlanıyor.

Oyunda Kaladin Stormbleesed‘i canlandıracağız ama Kralların Yolu‘nda Harap Ovalar‘daki hangi sahnelerin içinde olacağız henüz belli değil. Bir senaryosu olacak mı bilmiyoruz ama oyunun fragmanından anladığımız kadarıyla Parshendi’lerin sürekli üzerimize geldiği ve bizim de onlarla savaştığımız bir oyun olacak. Bu sırada Fırtına ışığı kullanmayı deneyimleyeceğiz, duvara ve cisimlere çivileme yapacağız. Roshar’da ve Harap Ovalar’da gezebileceğiz. Kosmer ve Brandon Sanderson hayranları için eşsiz bir deyim sunacak. Aşağıdaki fragmandan oyunun bir kısmını izleyebilirsiniz.

Tamamını ise, 2 Mart tarihinde Viveport ve Steam’de HTC Vive için yayınlandığında ulaşabileceksiniz. Fiyatı ise $10,99 olacak.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız