EDEBİYAT HABERLER

Brandon Sanderson’ın KOSMER Evreni Sinemaya Uyarlanıyor

Edebiyat dünyasının son yıllardaki en büyük film anlaşması yapıldı. Brandon Sanderson'un 'KOSMER' evreninin film hakları tam 270 milyon dolara satıldı.

Iron Man 3, Transcendence, Looper gibi büyük bütçeli filmlerin yapımcılığını yapmış olan, dünyanın en büyük dağıtım ve yapım şirketlerinden DMG Entertainment, Brandon Sanderson‘un epik fantazi serileri Sissoylu ve Fırtınaışığı Arşivi‘ni içine alan ve anlattığı hikayelerin bir üst evreni olan ‘KOSMER‘ evreninin film haklarını 270 milyon dolara satın aldığını duyurdu.

KOSMER evreni; tamamlandığında 10 cilt olacak olan Fırtınaışığı Arşivi, 9 ana kitap ve birçok yan kitapları olması planlanan Sissoylu serisi ve yakın zamanda yayınlanan White Sand çizgi roman serisini içine alıyor. Tüm bu muhteşem serileri sonunda beyaz perdede görebileceğiz.

kralların yolu

Senaryolar çoktan yazılmaya başlandı!

Pek çok ‘Testere’ filminin senaryolarını yazan Patrick Melton ve Marcus Dunstan, Fırtınaışığı Arşivi serisinin 1.cildi Kralların Yolu’nu senaryosu için seçildi ve ikili çoktan çalışmalara başladı. Dahası;

  • Brandon Sanderson, tabii ki de senaryonun başında, ondan habersiz kuş bile giremeyecek senaryoya
  • DMG, Sissoylu serisi 1.cildi Son İmparatorluk için de senarist arıyor. (Ben yazarım diyenler varsa aranızdan kaçırılmayacak fırsat)

Bu güzel gelişme için Brandon Sanderson ise şunları söyledi:

“DMG’deki bu insanlar sadece birer yapımcı ya da yatırımcı değil, hepsi kitapların birer hayranı. Tanıştığımız ilk andan beri, KOSMER için olan beklentileri ve vizyonumu paylaştıklarını anlamıştım. Beni en çok rahatlatan şey bu oldu ve onlarla birlikte bu vizyonu beyaz perdeye yansıtacak olmaktan dolayı da çok heyecanlıyım”

Açıkcası biz de çok heyecanlıyız. Kaladin, Dalinar ve Vin’i beyaz perdede kanlı canlı görmek inanılmaz olacak. KOSMER kitaplarını ülkemizde sadece Akılçelen Kitaplar basıyor. Umarız ki bu haberle birlikte onlar da heyecanlanır ve daha çok KOSMER kitabını bizlerle buluştururlar.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız