EDEBİYAT HABERLER

Brandon Sanderson’ın LEGION ve ALCATRAZ Serileri Raflarda!

Akılçelen Kitaplar, Brandon Sanderson'ın övgüyle bahsedilen iki serisini daha dilimize kazandırdı. Lejyon ve Alcatraz'ın ilk ciltleri raflardaki yerini aldı.

Her ne kadar Lejyon ve Alcatraz serileri genç-yetişkin türünde kabul edilse de her yaştan okuyucunun severek okuyabileceği birer fantastik kurgu serisidir. Yetişkinler için kaleme aldığı Sissoylu, Elantris ve Fırtınaışığı Arşivi serisinin yanında biraz hafif kalsa da, iyi bir macera ve fantastik hikaye okuyarak kafa dağıtmak için çok iyi birer alternatiftir.

Lejyon‘un konusu şöyle; zihinsel bir hastalığı sayesinde farklı kişiliklere bürünebilen ve her kişiliğin yeteneklerini de kullanabilen Stephen Leeds ya da insanların onu tanıdığı adıyla Lejyon’un hikayesini sonunda okuyoruz. Sanderson’ın hiçbir plan yapmadan, o an kafasına gelen bir konudan yola çıkarak yazmış, kendine has hikaye anlatma yoluyla birleştirmiş ve kısa ama heyecanı bol bir roman ortaya çıkmış.

Alcatraz‘da ise, Artemis Fowl ve Talihsiz Serüvenler dizileri gibi komedi ve fantastik macerayı bir arada sunan beş ciltlik (altıncı roman yolda) bir dizidir. Brandon Sanderson’dan, DiskDünya serisi gibi güncel olaylara göndermelerle gençleri ve yetişkinleri gülmekten kırıp geçiren bir seri gelmesi, vakti zamanında yazarın sevenleri için de bir hayli sürpriz olmuş. Fırtınaışığı Arşivi gibi ağır bir serinin yazarından böyle komik bir seri gelebilmesini Sanderson’ın yeteneği ile açıklayabiliriz sadece.

Kitabın arka kapak yazısında kitabı şöyle tanıtıyor.

Öksüz bir çocuk olan Alcatraz Smedry, on üçüncü doğum gününde beklenmedik bir hediye alır. Postayla gelen paketin içinden bir torba kum çıkmıştır ve bu kum, ebeveynlerinden kalan yegâne mirastır!

Alcatraz bunun tuhaf bir hediye değil son derece değerli bir şey olduğunu kısa zamanda öğrenecektir, zira gerçekleri gizleyip yanlış bilgiler yayarak dünyaya hâkim olmayı planlayan Kötü Kütüphaneciler, çoktan kumların peşine düşmüştür! Alcatraz onlara mani olmak zorunda ve bu zorlu mücadeleden başarıyla çıkmak için elinde tek bir silah var: Bir şeyleri bozmakla ilgili inanılmaz yeteneği!

İki seri de raflardaki yerini aldı. Sanderson severlere duyurulur!


Yazar                   : Brandon Sanderson
Türü                    : Fantastik Kurgu
Çeviri                  : Deniz Evliyagil
Orijinal Adı        
: Legion #1
Yayınevi              
: Akılçelen Kitaplar
ISBN                     
: 9786052382097
Çıkış Tarihi         
: Aralık – 2017
Sayfa Sayısı        
: 88
Fiyatı                   
: 12,50 TL
SATIN AL

Yazar                   : Brandon Sanderson
Türü                    : Fantastik Kurgu
Çeviri                  : M. Eralp Ersoy
Orijinal Adı        
: Alcatraz Versus the Evil Librarians (Alcatraz, #1)
Yayınevi              
: Akılçelen Kitaplar
ISBN                     
: 9786059800303
Çıkış Tarihi         
: Aralık – 2017
Sayfa Sayısı        
: 220
Fiyatı                   
: 18 TL
SATIN AL

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız