HABERLER SİNEMA

Captain America: Civil War’dan Bomba Gibi Bir İlk Fragman Geldi !

6 Mayıs'ta sinemalarda olması planlanan Captain America: Civil War ilk fragman bir kaç saat önce yayınlandı.

Sabah sabah şoklardayız! BOMBAAA BOMBAAA! Marvel tepemize bombayı bırakıp “Dikkatinizi bana verin ! piss geekler” dedi ve gitti. 6 Mayıs’ta sinemalarda olması planlanan Captain America: Civil War ilk fragman bir kaç saat önce yayınlandı.

Resmen şölen gibi bir fragman, bütün süper kahramanları bir arada görmeyi geçtim, Marvel evreninin resmen birleştiğinin habercisi gibiydi. Ama merak ettiğimiz Spiderman ve Inhuman tayfası nerede?

Civil War’da, Captain America ve Iron Man‘in diğer süper kahramanları ikiye ayıran bir ayrılıkçı hareketin iki kutbu olacağını uzun süredir biliyorduk. Ama asıl merak konusu çizgi romandaki konuyu nasıl aktaracaklarıydı. Ehhh başarmışlar gibi…

Konuyu bilmeyenler için azıcık özetlemek gerekirse; Captain America: Winter Soldier filminin kötü adamı, Captain America yani gerçek adıyla Steve Rogers’ın 2.Dünya Savaşı günlerinden arkadaşı Bucky Barnes (diğer adıyla Winter Soldier) kolluk güçlerinden kaçmıştır ve aranmaktadır. Captain America’da eski arkadaşının hala kurtarılabilir olduğunu inanarak kolluk güçlerinden önce onu bulur ve kaçmasına yardım eder. Bu sırada devlet malına oldukça zarar verir. Bunun üzerine General Thaddeus Ross (Hulk’u yakalamaya çalışan ünlü general) bütün süper kahramanlar için bir yasa çıkarır. Artık hepsi devlet için çalışacaktır. Maskelerin arkasına saklanmak yoktur.

  • Başını Iron Man’in çektiği grup bu yasanın arkasında durur ve devlete katılır.
  • Captain America’nın grubu ise, süper kahramanların bağımsız olması gerektiğini, bu kadar büyük güçlerin tek bir yerin kontrolünde olmasının felaket olacağını savunur ve karşı çıkar.

İşte olay bundan sonra patlıyor. Marvel evrenindeki süper kahramanlar ikiye ayrılıyor. Birbirlerinin ağızlarını burunlarını kırıyorlar.

Bu arada yeni fragmana özel üç yeni poster yayınlandı.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız