HABERLER

Carrie Fisher Aramızdan Ayrıldı!

Star Wars filmlerinde Prenses Leia Organa karakterini canlandıran Carrie Fisher geçirdiği kalp krizi sonrası hayat mücadelesini kaybetti ve 60 yaşında aramızdan ayrıldı.

Carrie Fisher, 23 Aralık’ta Londra’dan Los Angeles’a giden uçakta kalp krizi geçirmişti. Sağlık görevlilerinin yoğun çabası sonucu duran kalbi tekrardan çalıştırılmıştı ve en yakın hastaneye kaldırılmıştı. Aynı hastanede 5 gün süren yaşam mücadelesini maalesef kaybetti. Hepimizin başı sağolsun.

Carrie Frances Fisher, 21 Ekim 1956 yılında Beverly Hills, Los Angeles, California’da doğdu. Aktör/Şarkıcı Eddie Fisher ve Debbie Reynolds‘ın kızıdır. 1992 doğumlu, Bryan Lourd ve Billie Lourd adında iki çocuğa sahiptir. Oyunculuk kariyerine 1969 yılında Debbie Reynolds and the Sound of Children tv dizisinde izci kız rolüyle başladı. Sonrasında 1973 yılında, dünyanın en iyi drama okullarından birisi olan London Central School of Speech and Drama‘da yaklaşık bir yıl oyunculuk eğitimi aldı. Üç yıl sonra Hollywood’un ışıltılı dünyası onu ABD’ye geri getirdi ve Warren Beatty’in Oscarlı filmi Shampoo’da rol aldı. Hollywood çevresinde tanınması ve George Lucas ile tanışması bu film sayesinde oldu.

1977 yılına gelindiğinde ise bilimkurgu ve popüler kültürün belki de en önemli kadın karakterlerinden birisi olan Prenses Leia Organa onunla hayat buldu. Tam dokuz Star Wars filminin beşinde (Henüz yayınlanmayan Episode VIII’de dahil) başrolde gördük. Güç seninle olsun Carrie…

Mark Hamill ve siğer Star Wars oyuncularının ilk tepkisi her şeyi özetliyor…

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

POPÜLER