Anime GEEK & OYUN

Castlevania 4.sezondan İlk Görüntüleri Yayınladı

Castlevania'nın 4. Sezonu, dizinin son sezonu olacağı Netflix tarafından duyuruldu. Bununla birlikte yaklaşan sonu için de heyecanlı bir fragman ve bir poster yayınladı.

Animasyon dizisi ilki 1986 yılında yayınlanan aynı isimli video oyunlarına dayanıyor. İlk sezonu 2017 yılında yayınlandı. Trevor Belmont, Alucard ve Sypha Belnades karakterleri, karısının intikamını almak için diyarı yakıp yıkan Drakula ile savaşırken ve Eflak halkını güvende tutmaya çalışırken izledik.

Castlevania 1. ve 2. sezonları 1989 yapımı Castlevania III: Dracula’s Curse oyununun hikayesinden esinlenirken, 2005 yılında yayınlanan Castlevania: Curse of Darkness, 2. ve 3. sezonlara ilham verdi. 3. sezonu, 5 Mart 2020’de 10 bölüm olarak yayınlandı, son bölümün yayınlanmasının hemen ardından 4.sezon onayı aldı. Kasım ayında yayınlanan 4.sezon ilk bakış görüntülerinde Sypha ve Trevor’ı odak noktası olarak görmüştük ama 3.sezonun sonundaki olaylardan sonra neler olduğunu anlatmıyordu. Neyse ki, bu hafta Castlevania 4. sezon hakkında bir sürü yeni bilgi getirdi.

İlk olarak Alucard’ın kılıcının yanında bir de kalkanı ortaya çıktı. Kılıcın gücünü önceki sezonlarda görmüştük, kalkanın gücü ne? Dracula geri dönecek mi? Tüm bunların cevaplarını öğreneceğimiz çok acayip ve bir o kadar da muhteşem bir son sezon bizleri bekliyor. 13 Mayıs’ta başlayacak olan son sezon aslında Castlevania animasyon evreninin sonu olmayabilir, Netflix’in aynı evrende geçecek farklı karakterlere sahip bir başka seriye sıcak baktığını belirtiyor.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız