DİZİ

Castlevania Sezon 2’den İlk Fragman Yayınlandı!

Netflix – Konami ortaklığı ile sonunda televizyona uyarlanabilen efsane oyun Castlevania’nın 2.sezonun'dan ilk fragman geldi.

Oyun dünyasının en eski hikayelerinden ve Drakula-Vampir oyunlarından olan Castlevania’nın animasyon uyarlaması geçtiğimiz sene içinde yayınlandı. 1986’da ilk kez Amiga’da, sonrasında ise Gameboy, Commodore 64 ve son olarak 2015 yılında X-Box da oyun severlerle buluşan oyun, toplamda elliye yaklaşık versiyonuyla en köklü geçmişe sahip oyunlardan birisi olarak gösteriliyor.

Castlevania’nın merkezinde efsanevi vampir avcısı klanının son üyesi olan Simon Belmont bulunuyor. Simon’un, Drakula’nın kalesi Castlevania’ya girmesini ve dünyayı yok etmeden önce Drakula’yı öldürmeye çalışmasını anlatıyor. Bu yolculukta yanında dostları bulunuyor.

Animasyonun ilk sezonu oyun ve çizgi roman kesiminden büyük övgüler aldı. Animasyonu izlerken 80’lerin çizgi film havasını hissedebiliyorsunuz ama aynı zamanda günümüz çizim tarzı da eklenmiş ve ortaya şahane bir animasyon serisi çıkmış.

Hikayemiz ilk sezonun sonundan başlayarak devam ediyor.

Simon Belmont, Drakula’nın karanlığına tanıklık etmiş bir Belmontlu olarak, dünyayı sonsuz karanlığa hapsetmeden önce onu öldürmeleri gerektiğini fark ediyor ve sonunda karşı saldırıyla harekete geçiyor. Drakula da, dünyayı hastalıklı insanlardan kurtarmak için dünyayı sonsuz karanlığa hapsetmesi gerektiğine ve bunun için tüm insan ırkının ölmesi gerektiğine inanıyor. 

Castlevania’nın ikinci sezonu 26 Ekim’de Netflix’de yayınlanacak. Şimdiden keyifli seyirler.

Etiketler

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız