EDEBİYAT

Cem Akyürek’in Yeni Kitabı “Ak Kitap’ın Işığı” Geliyor

Cem Akyürek, Rüzgarların Ötesinde adını verdiği fantastik kurgu serisinin ikinci cildi "Ak Kitap'ın Işığı" raflardaki yeri alıyor.

Türk fantastik edebiyatı genişlemeye devam ediyor. Cem Akyürek, Rüzgarların Ötesinde adını verdiği fantastik kurgu serisinin ilk cildi “Kara Kitap’ın Gölgesi” hemen bu senenin başında yayınlanmıştı.  Takipçisi olacak ikinci kitap “Ak Kitap’ın Işığı” ise önümüzdeki günlerde yayınlanmaya hazırlanıyor. Maceranın bambaşka bir boyuta taşınacağı sihirli bir dünya kapılarını açıyor. İyinin ve kötünün sonsuz mücadelesinde yaşananlara şahit olmak için rüzgârların ötesindeki diyara davetlisiniz.

Serinin yazarı Cem Akyürek kitaplarını şöyle anlatıyor;

Bir diyar hayal edin. Adını hiç duymadığınız, hikâyesini okumadığınız ama köklü tarihiyle, efsaneleriyle ve savaşlarıyla orada, rüzgârların ötesinde bulunan bir diyar hayal edin. Kanatlı insanların olduğu, ejderhaların geçmişten bir anı olduğu bir diyar hayal edin. Öyle bir diyar hayal edin ki, yaşadığınız diyarla bir şekilde benzerlikler taşısın, entrikaların soğuk şato koridorlarında kol gezdiği, haksızların sesinin bir mum ışığı kadar hassas olduğu, kahramanlıkların cezasız kalmadığı bir yer olsun. Bir diyar hayal edin ki o diyarda bulunmak için sabırsızlanacağınız, rüzgârların ötesine korkusuzca adım atabileceğiniz bir yer olsun.

Nereden geldi bilinmez, nasıl esti sorulmaz,

soğuk bir rüzgâr sebep oldu açmama gözlerimi.

Fısıldadı kulağıma başka bir diyarın hikâyesini.

Belki kimse bilemedi ne ismini ne yerini.

Öyle de olsa yaşadı birileri,

uzaklarda bir yerlerde hepsini.

Anlatmak düştü bana da ne var ne yoksa.

Bilinmeyen bir diyarın unutulmuş hikâyesiydi,

 kalemimde dil bulan oysa.

Yazdım tüm detayıyla yaşananları.

Merak eden okusun bilsin istedim unutulanları.

Resmi sayfadan satış bilgilerine ve sosyal medya linklerine https://ruzgarlarinotesinde.blogspot.com ve aşağıdan tanıtım fragmanlarına ulaşabilirsiniz. 

 

Etiketler

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız