GEEK & OYUN

Comic-Con 2018 Günlükleri: 2.Gün Şenliklere Devam!

2018 San Diego Comic-Con'u detaylarıyla konuşmaya devam ediyoruz. 2. gününde neler olduğunu, fragmanları, fısıltıları ve ayrılıkları sizler için derleyip toplarladık.

Bir önceki yazımda San Diego Comic Con birinci günde neler olmuştu bunlardan bahsetmiştim. Bu sene ilk gün –aslında genel olarak Comic Con- biraz durgun geçti. Bilemiyorum, ben geçen senelerde daha çok eğleniyordum izlerken. Belki benim ilgi alanım dahilindeki dizi ve filmlerin bu seneki Comic Con’a yetişememesinden de olabilir gerçi.

İlk gün neler oldu kaçırdıysanız: Comic-Con 2018 Günlükleri: 1.Gün Neler Oldu?

Neyse.. ikinci güne geçelim.İlk gün teaserı yayınlanan çoğu yapımdan ilk fragmanlar geldi. Bir de uzun zamandır yeni bir haber beklediğimiz yapımlardan da fragmanlar geldi.


Young Justice: Outsiders geri dönüyor!

2013 yılında başarılı bir ikinci sezonun ardından ani bir kararla fişi çekilen Young Justice’in, geçen senenin sonlarında tekrar başlayacağına dair bir duyum almıştık ve 20 Haziran Cuma günü sonunda üçüncü sezondan ilk fragman geldi.

Fragman ikinci sezonun sonunda olaylarla başlıyor. Unutan izleyicilerine bir nevi hatırlatma yani. Ben diziyi geçen sene bitirdiğim için olanları sanki dün izlemişim gibi hatırlıyorum ve içim kan ağlıyor. Ah be Artemis, ah be Wally…

Fragman o kadar güzel ki, izlemeye doyamadım. Nightwing, –Titans dizisinin çakma Dick Grayson’ına oh olsun- Artemis, Superboy, Aqualad, Miss Martianve sevdiğimiz bütün karakterler geri dönüyor. Çoook heyecanlıyım çoook. Canım fragmanımda Batman bile var. –Yine Titans’a oh olsun, çok ezik bir dizisin Titans-

“Üçüncü sezon ne anlatacak?” Diye soracak olursanız ona da hazırlıklıyım, ezberimi tam yaptım da geldim. Bildiğiniz gibi ikinci sezonun sonunda –yazmaya gönlüm el vermiyor ama …yapacak bir şey yok- bizim takım + birkaç Justice Leauge üyesi dünyayı Black Beetle ve yandaşlarından kurtarmaya çalışıyordu. Biricik Wally’miz Kid Flash’da en yavaş speedster olmanın üzücü sonucu ile karşılaştı ve maalesef öldü… Üçüncü sezon bu olaydan birkaç ay belki de bir yıl sonrasını anlatıyor. Takımımızın ana üyeleri dağılmış ve kendi başlarına suçluları avlıyorlar ta ki büyük bir meta-insan krizinin ortasında kalana dek. Canım Dick Grayson (Nightwing) bizim ekibi son bir kez daha topluyor ve bu meta-insan sorununa karşı birlik oluyorlar.

Young Justice ile ilgili aldığımız bir diğer bilgi de üçüncü sezonun 26 bölümden oluşacak olması. Dizi 2019 yılında, yeni planlanan bütün DC dizileri gibi DC UNIVERSE platformu üzerinden paylaşılacak. Dizinin yazarları, dizi ile ilgili bir sürü fikirleri olduğunu ve şirketten de onay gelirse harika bir dördüncü ve beşinci sezon hazırlayabileceklerini söyledi.

Üçüncü sezon fragmanı dışında bir de üç yeni poster yayımlandı. Bunlardan ilki yukarıdaki poster  ve gördüğünüz üzere posterde Darkside da var. Kendisini Justice Leauge filminde görmüştük ve biliyorsunuz Superman kendisini iki yumrukla yere sermişti…

Diğer iki poster ise, üçüncü sezonda kim var kim yok onu bilelim diye yapmışlar.

Soldan sağa: Static, yeni Kid Flash (muhtemelen Wally’nin yerine geçen kişi Impulse), Robin, Wonder Girl, Spoiler,  Blue Beetle, Thirteen, Arrowette (Galiba kendisi Traci Thirteen, ayrıca  Girl 13 ve Traci 13 olarak da biliniyor.), Arsenal, Beast Boy.

Gördüğünüz gibi Nightwing, Superboy ve Miss Martian bu karakterler arasında yok. Bu da üçüncü sezonun konusunu anlatırken bahsettiğim gibi bizim çekirdek ekibin dağıldığının bir bakşa göstergesi.

Bu arada DC’nin attığı tweetlere bakarken fark ettim. 2018’de çıkacak demişler ama resmi duyuru 2019 diyor? Neyse DC UNIVERSE bir kullanıma açılsın da kendilerine saklayacak halleri yok herhalde. Değil mi?


Marvel’ın yeni dizisi Marvel’s Cloak & Dagger ikinci sezon onayı aldı!

Haftaya sezon finali yapacak olan yeni dizi Marvel’s Cloak & Dagger sezon finalini görmeden yayınlandığı Freeform kanalı tarafından ikinci sezon onayı aldı bile.

Dizinin başrollerinde Olivia Holt ve Aubrey Joseph oynuyor. Ben dizinin iki-üç bölümünü falan izleyebildim. Inhumans ve Runaways’den sonra artık Marvel dizilerinden –canım Daredevil ve Agents of S.H.I.E.L.D hariç- hiçbir şey beklemiyorum ama Marvel’s Cloak & Dagger çok kötü değil ve hatta ortalama bir güzellikte diyebileceğim bir dizi. Tabii ben asıl olayın başladığı yerleri izlemedim henüz o yüzden sonradan işler sarpa sarıyorsa veya dizi muhteşem bir yapıma dönüşüyorsa bilemem.

Marvel bu “yeni döneminde” dizi cephesini biraz boşlamış gibi geldi bana. Inhumans berbat bir diziydi, Runaways’i bitiremedim zaten. The Defenders eh iştelik bir diziydi –evet sırf Iron Fist var diye beğenmedim evet- Luke Cage ve Jessica Jones’un da ikinci sezonları çok keyifsizdi. Jessica Jones’u zaten kaç aydır bitirmeye çalışıyorum ama gitmiyor…

Neyse umarım Marvel kendini bir an önce toparlar. Dikkatini her seferinde bir işe odaklamazsan böyle tökezlersiniz sayın Marvel.


Bu arada Marvel bir de çok sevilen oyunu Future Fight’ın müziklerine artık oyun dışında da dinleyebileceğiz. CD falan olarak satışa sunuldu mu bakmadım ama Spotify’da var yani.


Sony’nin yeni Spider-man animasyon filmi Spider-Man: Into the Spider-Verse’in yeni fragmanı yayımlandı!

Seslendirme kadrosunda; Nickholas Cage, Kimiko Glenn, John Mulaney, Shameik Moore, Jake Johnson ve Hailee Steinfeld’in bulunduğu film Miles Morales’i ana kahraman edinmiş durumda.

“Seni farklı kılan şey seni Spider-Man yapan şey.”

Film 14 Aralık 2018 tarihinde vizyona girecek ve umarım daha fazla fragman yayımlayıp filmi pazarlayacağız diye filmin bütün heyecanını kaçırmazlar. Biliyorsunuz geçtiğimiz günlerde fragman diye filmin tamamını atmışlardı…

Benim fragmanda en sevdiğim yer Spider-Gwen’i görmüş olmamız oldu. Gwen Stacy’i çok seven ben, Spider-Gwen’i çook ayrı seviyorum. Ayrıca Miles’ı da ana karakter olarak göreceğimiz için çok heyecanlıyım.


Venom filminin kötü karakteri belli oldu!

Uzun zamandır açıklanmasını beklediğimiz Venom filminin kötü karakteri Riot olacakmış. Adından da hayır yok da işte… Riot’da Venom gibi simbiyotik bir canlı. O kimi ele geçirecek bilmiyoruz şu an.

Ben fragmanı beğenmemiştim zaten. Bu haber de beni hiç etkilemedi. Birazcık Batman v Superman’dan hallice göründü bana ama artık izleyip öğreneceğiz.


Comic Con’un ilk günü teaserı yayımlanan Glass filminden Cuma günü ilk fragman geldi.

Başrollerini Bruce Willis, Samuel L. Jackson ve James McAvoy beyefendilerinin paylaştığı Glass filmi 2001 yapımı Unbreakable ve 2017 yapımı Split filminin devamı niteliğinde.

Fragman Dr. Ellie’nin (Sarah Paulson) kendini ve karakterlerimizi tanıtması ile başlıyor. Sonra da oradan alıp yürüyor zaten.  Fragman beş dakika falan ama bunun çoğu karakterlerin tanıtılmasına harcanmış. Herhalde bu filmi de ilk iki filmi izlemeyenler de rahatlıkla izleyebilecek.

Bu sene Marvel’ın biraz fazla boş bıraktığı süper kahraman mecralarının birazını da Glass doldurdu. Filmin paneli de baya eğlenceli geçti zaten. Şamata gırgır… Boş vakti olanlar bir baksın.

Ben film için gayet heyecanlıyım. Split’de Bruce Willis vardı ama Samuel abimiz yoktu. Şimdi üçünü rahat rahat izleceğimiz güzel bir film var önümüzde. Film 18 Ocak 2019’da çıkacak.


San Diego Comic Con’un ilk gününde Andrew Lincoln’ün The Walking Dead dizisinden ayrıldığını öğrenmiştik. İkinci gün de yeni sezonun ilk fragmanı yayımlandı!

Ayrıca dizinin paneli bitiminde Andrew Lincoln set arkadaşları tarafından ayakta alkışlandı. Sahneden inmeden önce de hep birlikte bir grup sarılması yaptılar.


Yeni Transformers filmi Bumblebee’den SSDC’ye özel nostajik bir klip yayımlandı!


Klibi nostajik klan şey ise hem müzik olarak 1987 yapımı Transformers animasyonunda da kullanılan “You’ve Got The Touch” şarkısını tekrar kullanmaları hem de klibin çekiliş şekli oldu.

Bunun dışında panelde Optimus Prime’ın ve bir iki karakterin daha “fotoğrafı” gösterilmiş ama biz onlara ulaşamıyoruz. Bu yüzden hakkında da bir şey diyemiyoruz.

Babam Transformers’ı küçükken çok severmiş. İşte ben de çizgi filmlerini izledim. Filmi çıktı ona gittik falan filan ama ben dördüncü filmden sonra bıraktım çünkü öf yani. O nasıl kötü bir filmdir. İlk üçleme hadi yine iyiydi de sonrası çok bozdu. Beşinci filmin varlığını da yeni öğrendim öyle silmişim. Neyse uzun lafın kısası içinde bol bol Bumblebee olduğundan mıdır nedir fragman benim bir hoşuma gitti. Babasının elinden tutup sinemaya giden o küçük kıza bir selam çaktı yani. Çıkınca izleyeceğim ama beğenmezsem katiyen bu seriye bir daha elim gitmez…

Belki izlememiş olanlar vardır diye fragmanı da bırakıyorum buraya.


Umursayan olur mu bilmiyorum ama Don Cheadle abimiz DuckTales adlı dizinin sezon finalinde Donald Duck’ı seslendirecekmiş…

Şahsen benim hiç umrumda olmadı ama kendisi klipte Thanos’un katliyamından hayatta kalan kişi diye lanse edilmiş. Ben çok güldüm, siz de gülün diye haberi de araya sıkıştırayım dedim.


Frances McDormand’ın Good Omens dizisinde God “karakterini” seslendireceği açıklandı!

Günümüzün sıra dışı yazarlarından Neil Gaiman’ın Diskdünya serisinin yazarı Terry Pratchett ile birlikte yazdığı Good Omens kitabı Amazon tarafından yine aynı isimle diziye uyarlanıyor. Dizide, ne yapsa beğendiğim çok sevgili David Tennant ve geçen günlerde Alacakaranlık filminde oynadığını öğrenip deli gibi hayal kırıklığı yaşadığım Michael Sheen beyefendiler var.

Söylenenlere göre Neil Gaiman dizi için oldukça gerginmiş. Ee benim de kitabımdan uyarlanan bir önceki dizi –ki dikkatinizi çekerim o da Amazon tarafından çekilmişti- bu kadar ağır bir şekilde kötü eleştiri yağmuruna tutulsa ben de endişeli olurdum.

Bu arada Good Omens bizde İthaki yayınları tarafından Kıyamet Gösterisi adı ile çevrildi. Kitabın şu an baskısı yok ama İthaki, baskısı biten bütün kitaplarını eylül ayında tekrar basacakmış.

Bir de tam fragman olmayan ama çekimlerin sahne arkasını falan içeren adını da “fragman” koydukları yaklaşık iki dakikalık bir klip paylaştılar.

Bunların dışında yine aynı adla uyarlanan The Paasage adlı kitabın dizisinin ilk bölümü gösterilmiş. Ben pek ilgilenmedim ama bekleyeni varsa söyleyeyim çok beğenmişler bölümü. Ayrıca; Vikings dizisinin beşinci sezon, Fear The Walking Dead’in dördüncü sezon, Adventure Time dizisinin final bölümünün –kalbim duraksız, haykırışlarla-, Voltron: Legendary Defender’ın yedinci sezon, Lore ve Star Trek: Discovery’nin ikinci sezon, Preacher’ın üçüncü Homecoming dizisinin ilk sezon ve Invader Zim: Enter the Florpus’un fragmanları yayımlandı.

3.gün’de neler oldu? Yazı dizimizin üçüncü halkasını bekleyin!

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız