DİZİ HABERLER

DARK MATTER, Yeni Bir Bilimkurgu Dizisi

Uzay Operası türünün son yıllardaki en iyi çizgi roman örneklerinden olan Dark Matter, diziye uyarlandı.

Dumanı üstünde yepyeni bir bilimkurgu dizisine kavuştuk. Aynı adlı çizgi romandan uyarlanan dizinin yapımcılığını, aynı zamanda Stargate dizilerinin de yapımcılığını yapan Joseph Mallozzi üstlenmiş. Çizgi romanı toplamda 4 sayıdan oluşuyor ve dizi uyarlaması da aynı şekilde kısa olacağa benziyor. Tabi 4 sayı olan bir hikayeyi senaryo aşamasında ne kadar derinleştirecekler ve “fil-bölüm” diye tabir edilen ana konu dışındaki bölümlerden kaç sayı ekleyeceklerine göre birkaç sezona kadar uzayabilir. 

Şu anda 1. sezon 13 bölüm olarak duyuruldu ve 6 Temmuz itibari ile 4 bölümü yayımlandı. Bu sıcak yaz günlerinde bol aksiyonlu, uzaylı muzaylı, gemili falan bir dizi arıyorsanız aramayın, her şey dahil gibi bir dizi…Dark Matter!

Dark MatterKonusuna gelirsek

Dark Horse Comics’in aynı adlı çizgi romanından uyarlanan Dark Matter’ın hikayesi, altı kişilik mürettebatın yıkık dökük bir uzay gemisinde hafızalarını kaybetmiş halde uyanmasıyla başlar. O gemiye nasıl geldiklerini, kim olduklarını, sahip oldukları yeteneklerini, görevlerini bilmeden hatta geçmişe dair ufacık bir anıları bile olmadan oradan oraya sürüklenmeye başlarlar. Bütün bunlara rağmen hepsinin tek bir amacı var! boşukta sürüklenen gemide hayatta kalmak ve ne olduklarını öğrenmek…

Dark Matter poster

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız