DİZİ

DC Doom Patrol Dizisi İlk Fragmanı Yayınlandı

DC Comics'in ucube süper kahramanlar takımı Doom Patrol televizyon dizisi olarak ekranlara gelmeye hazırlanıyor.

İlk kez 1963 yılında My Greatest Adventure #80.sayısında ortaya çıktı. Arnold Drake, Bob Haney ve Bruno Premiani tarafından yaratıldı. Geçirdikleri kaza sonucu değişik güçlere sahip olmuş bir grup insanın bir arada süper kahraman gibi yaşamalarını konu alan çizgi roman Doom Patrol, DC Comic’in en sıra dışı serilerinden birisidir. İlk yayınlandığı dönemde Superman, Batman, Spiderman gibi tabiri yerindeyse “klişe” süper kahraman hikayelerinden sonra ucubeliklerini süper kahramanlığa çeviren bir grup insanın hikayesi ilgiyle karşılanmıştı. Artından geçen yıllarda pek çok sefer yeni çizgi roman serileri yapıldı ve 90’lı yıllarda çizgi romanların filmlerinin yapılmaya başlanmasıyla birlikte, önce animasyonlarda Batman, Superman, Justice League ekiplerinin hikayelerine dahil oldular, ardından kendine ait televizyon dizisinin yapılmasına kadar geldiler.

Doom Patrol takımını televizyonda ilk kez Titans dizisinin dördüncü bölümünde izledik. Ana karakterleri ilk kez orada tanıttılar. “Dünya’nın En Garip Kahramanları” adıyla anılan Doom Patrol; takımın beyni The Chief (Niles Caulder), Robotman (Cliff Steele), Elasti-Girl (Rita Farr) ve Negative Man (Larry Trainor) isimlerinden oluşuyor. Dizide ise Crazy Jane ve Cyborg bu dörtlünün yanındaki yerini almış. Özellikle Cyborg’u DC evreninde Justice League ekibinin bir parçası olarak tanıyoruz. Crazy Jane ise grubun Harley Quinn rolünü üstleniyor.

Dizinin baş rollerinde; April Bowlby (Elasti-Girl), Timothy Dalton (Chief), Brendan Fraser (Robotman), Diane Guerrero (Crazy Jane), Joivan Wade (Cyborg), Matthew Zuk (Negative Man) ve Joivan Wade (Cyborg) bulunuyor. Kötü adamı rolünde ise Alan Tudyk (Eric Morden) bulunuyor. 15 Şubat’ta ilk bölümüyle ekranlarda olacak.

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız