EDEBİYAT

Değiştirilmiş Karbon’un Devamı “Düşmüş Melekler” Ön Siparişte!

Richard K. Morgan’ın siberpunk türündeki ünlü romanı Değiştirilmiş Karbon'un devam romanı "Düşmüş Melekler" raflarda olmaya hazırlanıyor.

Neuromancer, Deus XBlade Runner gibi siberpunk türünün en bilinen örnekleriyle bir tutulan Değiştirilmiş Karbon‘un televizyon uyarlaması geçtiğimiz ay Netflix’de yayındı ve bilimkurgu severler tarafından çok sevildi. Aynı tarihte ise kitabı ilk kez Türkçeye çevrildi ve İthaki Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Şu ana kadar ki en büyük bütçeli dizilerden birisi olan Game of Thrones’u aşan bütçesi ile 2018’in en iddialı yapımı olan dizinin ilk sezonu Richard K. Morgan‘ın kaleme aldığı Takeshi Kovacs serisinin ilk kitabı Değiştirilmiş Karbon’dan uyarlandı. İkinci sezonu ise serinin devam kitabı olan Düşmüş Melekler’den uyarlanacak.

Diziye olan bu ilgi ile birlikte kitaplar da Türkçeye de çevriliyor. İthaki Yayınları etiketiyle yayınlanacak olan Düşmüş Melekler 13 Nisan’da raflarda olacak.

21. yüzyıl bilimkurgu edebiyatının en önemli eserlerinden biri olan Değiştirilmiş Karbon serisi ve çarpıcı ana karakteri Takeshi Kovacs dizinin ikinci kitabı Düşmüş Melekler’le geri dönüyor!

Değiştirilmiş Karbon’daki olayların üzerinden otuz sene geçti. Ancak eski bir BM elçisi olan Takeshi Kovacs’ın maceraları hız kesmedi. Pek çok kez kariyer ve kılıf değiştirip yeni bir bedenle bu kez daha büyük olayların ortasında buldu kendini: Kanlı bir ayaklanmayı durdurmak üzere uzak bir gezegenin hükümetince tutulan bir askerdi artık.


Yazar                   : Richard K. Morgan
Türü                    : Bilimkurgu
Orijinal Adı        : Broken Angels (Takeshi Kovacs, #2)
Yayınevi              : İthaki Yayınları
Çevirmen            : Aslıhan Kuzucan
Çıkış Tarihi         : Nisan – 2018
Sayfa Sayısı        : 480
Fiyatı                   : 34 TLSATIN AL

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız