HABERLER Özel Haber

Deli Mimarlar Gerçek Bir Minas Tirith İnşa Etmek İstiyor!

Bir grup ingiliz mimar belki de son yılların en çılgın projesini başlattı. Minas Tirith'i gerçek boyutlarda inşa etmek istiyorlar.

Bir grup ingiliz mimar belki de son yılların en çılgın projesini başlattı. J.R.R Tolkien’in unutulmaz eserini sinemaya uyarlayan Peter Jackson’un bizlere gösterdiği Minas Tirith’i gerçek boyutlarda bir inşa etmeye karar veren bir grup mimar Indiegogo’da kampanya başlattı.

Toplamak istedikleri miktar birazcık uçuk görünüyor ama bir şehrin ihtiyaç duyabileceği en ufak şeyi dahi hesaba katmışlar ve ortaya tam olarak £1,850,000,000 (1.85 Milyar Sterlin…yaklaşık olarak 8.20 Milyar TL)‘lik bir bütçe çıkmış.

Şehrin kurulacağı araziden tutun da, surların, kulelerin, yemek salonlarının, manikanelerin ve evlerin yerleri çoktan belirlenmiş. Hatta en az 400.000£ verdiğiniz taktirde bu evlerden birisine tapulu mapulu sahip olabileceksiniz. Ay’dan arazi alacağına Minas Tirith’den ev al, hem ilerde metro da geçecekmiş… Yani onların yalancısıyım.

BURADAN 3-5£ bağışta bulunabilirsiniz. Bu kadar parayı toplayabilirler mi yoksa güzel bir heves olarak yarıda mı kalır bilemiyoruz. Param var, batıyor ve böyle bir yatırımda bulunmak istiyorum diyorsanız

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız