GEEK & OYUN

DEV SPOİLER !! Star Wars: The Force Awakens’deki Gizli Oyuncular

Star Wars: The Force Awakens'de aslında görününden daha çok oyuncu oynuyormuş, kimisi maskenin ardında, kimisinin ise ismi bile geçmemiş, peki kim bu oyuncular?

Baştan söyleyelim yazı ağır spoiler içerir, filmi izlemeyen sakın okumasın !

Episode VIII fırtına gibi geldi. Resmen sinema salonlarını dağıttı. Resmi olmayan rakamlara göre dünya çapında ilk haftasonu hasılatı 280 milyon $’ı aştı, bu bir sinema tarihi rekorudur ve ilerleyen günlerde gelmiş geçmiş en çok hasılat yapan film rekoruna sahip olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Böylesine büyük bir çarka dahil olmak, o yaşarken tanıklık etmek pek çok aktör ya da aktiriste nasip olmaz. Onun bir parçası olmak için yanıp tutuşan kimler var kimler…hatta size şu kadarını söyleyelim, önceki filmlerinde milyon dolar alıp da Star Wars’da bedavaya oynayanlar bile olmuş.

İşte böyle bir şey Star Wars denilen yaşayan organizma… Peki açıklanan cast dışında filmde gizli saklı yer alan yıldızlardan haberiniz var mıydı?

Filmi izleyenler…hani Ray, Luke’ün ışın kılıcına yönlendiği bir sahne vardı. Bir ses “Ray! Ray!” diye onu çağırıyordu.

Rey-Call

İşte o ses üç kişiye ait. Episode I- II ve III’deki Obi-Wan Kenobi rolündeki Ewan Mcgregor, Yoda’yı seslendirmiş olan Frank Oz ve A New Hope’daki Obi-Wan Kenobi rolünü canlandıran efsanevi aktör Alec Guiness‘in sesinin üzerine eklenmiş ve ortaya üç Jedi ustasının sesinden oluşan bir “Rey” ortaya çıkmış

James Bond Daniel Craig’in de para almadan bir stormtrooper rolüyle filmin içinde yer aldığını biliyor muydunuz? Hangi Stormtrooper olduğunu peki? 

Daniel-Craig_StarwarsHani Kylo Ren’in Rey’i yakaladığı bir sahne vardı ya. Sonra Rey yeni yeni anlamaya başladığı güçleriyle bir Stormtrooper’ı etkileyip kendisini serbest bırakmasını sağlıyordu. Hah işte o Stormtrooper Daniel Craig’in ta kendisi. Tek şarjör mermi ile 875 kişiyi öldüren James Bond insanını Stormtrooper olarak görmek -daha doğrusu duymak- çok eğlenceli.

İşte Star Wars böyle bir şey, koskoca James Bond  “Level 1 Jedi Mind Trick” ile şamar oğlanı edilse bile zevkten dört köşe olur.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız