EDEBİYAT HABERLER

Diskdünya Serisi 5.Kitabı “Hasbüyü” Raflarda!

Terry Pratchett'ın, 41 kitaplık, kültleşmiş "DiskDünya" serisi Hasbüyü ile devam ediyor.

Yakın geçmişte, sonsuzluğun büyülü evrenine uğurladığımız Sir Terry Pratchett‘ın, dünya çapında 85 milyonun üzerinde satan 41 kitaplık, kültleşmiş “DiskDünya” serisi, Büyünün Rengi, Fantastik Işık, Eşit Haklar ve Mort‘un ardından, Hasbüyü ile devam ediyor.

Diskdünya, uzay boşluğunda süzülen dev kaplumbağa Büyük A’tuin üzerine yerleşmiş, Berilla, Tubul, Great Tphon ve Jerakeen adlı dört filin sırtında taşıdığı dev bir diskten oluşan büyülü bir dünyadır.

Kitabın tanıtım metnine ve konusuna bir göz atalım;

“Başka herkesi yendikten sonra, geriye savaşacak yalnızca tanrılar kalır,” dedi Coin.
“Aranızda tanrıları gören var mı?”
Tereddütlü inkârlar yükseldi.
“Size onları göstereceğim.”

Niran Elçi’nin pürüzsüz Türkçesi ve Delidolu’nun özenli baskısıyla raflardaki yerini alan Hasbüyü’de dünyaya her zamankinden çok daha fazla büyü akıyor. Kıyamet, karanlık ve yıkım geliyor. Mahşer yakın!

Bir sihirbazın “sekizinci oğlunun sekizinci oğlu” hasbüyücü olur. Kederle, ölümle sınırlanmamış bir sihirbaz… Coin gibi. Ve hasbüyü insanoğlu için değildir. Dünyanın sonu olur.

Hasbüyü, Rincewind ile Sandık’ın dönüşüne ve DiskDünya’nın karşı karşıya kaldığı en büyük ve belki de en gülünç tehlikeye tanıklık etmenizi sağlıyor.

DiskDünya serisi, hayalgücünün sınırlarını zorlayan kurgusunun yanı sıra kuantum fiziğinden sanayi devrimine, popüler kültür klişelerinden Hamlet, Rüzgâr Gibi Geçti vb. edebiyat ve sinema klasiklerine uzanan değişik kültür unsurlarına saygı duruşunda bulunarak gerçek dünyadaki pek çok konuyla dalga geçmesini bilen göz kamaştırıcı bir edebiyat harikası…

Fantastik kurgu seviyorsanız; eğlenceli, komik ve bir o kadar da büyülü bu dünyayı mutlaka ziyaret etmelerini öneriyoruz.

hasbüyü

Yazar               : Terry Pratchett
Çeviri               : Niran Elçi
Yayınevi          : Delidolu
Türü                 : Fantastik Kurgu
Sayfa Sayısı    : 304
Çıkış Tarihi      : Şubat, 2016
Fiyat                : 20,00 TL
ISBN No          : 9786055060336

SATIN AL

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız