EDEBİYAT HABERLER

Diskdünya Serisi 6.Kitabı “Ucube Kocakarılar” Raflarda!

Dünya çapında 85 milyonun üzerinde satan 41 kitaplık, kültleşmiş “DiskDünya” serisi Ucube Kocakarılar ile devam ediyor.

Yakın geçmişte, sonsuzluğun büyülü evrenine uğurladığımız Sir Terry Pratchett’ın, dünya çapında 85 milyonun üzerinde satan 41 kitaplık, kültleşmiş “DiskDünya” serisi, Büyünün RengiFantastik Işık, Eşit Haklar, Mort ve Hasbüyü ‘nün ardından Ucube Kocakarılar ile devam ediyor.

Kral ölüyor, vârisi kayıp ve politikaya karışmamaya yemin eden üç cadı kendilerini tutamıyor ve işlerin daha da karışmasına neden oluyor. Niran Elçi’nin pürüzsüz Türkçesi ve Delidolu’nun özenli baskısıyla Ucube Kocakarılar kahkahanın ve fantazyanın dozunu daha da artırıyor.

DiskDünya serisi, hayalgücünün sınırlarını zorlayan kurgusunun yanı sıra kuantum fiziğinden sanayi devrimine, popüler kültür klişelerinden edebiyat ve sinema klasiklerine uzanan değişik kültür unsurlarına saygı duruşunda bulunarak gerçek dünyadaki pek çok konuyla dalga geçmesini bilen göz kamaştırıcı bir edebiyat harikası…

“Müdahale etmeme meselesine ne oldu?” diye sordu Magrat.
“Bu gerçek bir müdahale değil,” dedi Ogg Ana huzursuzca.
“Bu yalnızca işlerin yolunda gitmesine yardımcı olmak. Bu müdahale etmeme meselesi normalde iyidir, karışmana gerek olmadığı zaman karışmamak kolaydır.”

Yasalara sıkı sıkıya saygılı üç cadı, politikaya büyü karıştırmanın ne denli büyük sorunlara sebep olacağını bile bile krallığın işleyişine burunlarını sokmaya kalkışınca işin rengi değişiyor. Tehlikeyi enselerinde hissetmeye başlayan Ucube Kocakarıları zor bir seçim bekliyor…

Peki ya Shakespeare, DiskDünya’da yaşasaydı? “Disk bir tiyatrodan başka bir şey değildir,” diye yazdı, “tüm kadınlar ve erkekler de oyuncu.” Ara verme hatasında bulundu ve başka bir esin arayagirerek düşüncelerini tamamen farklı bir yöne çekti. Yazdıklarına baktı ve ekledi: “Patlamış mısır satanlar dışında…”

 Keyifli okumalar.

Ucube Kocakarılar

Yazar                   Terry Pratchett
Yayınevi              : DeliDolu Yayınları
Türü                     : Fantastik Kurgu
Orjinal Adı          : Wyrd Sisters
Çeviri                   : Niran Elçi
ISBN                     : 9786055060343
Çıkış Tarihi         : Temmuz – 2016
Sayfa Sayısı        : 320
Fiyatı                   : 22 TL

SATIN AL

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

POPÜLER