EDEBİYAT HABERLER

Diskdünya 12. Kitabı “Cadılar Dışarıda” Raflarda!

Terry Pratchett'in dünya çapında 85 milyondan fazla satmış, 41 kitaplık DiskDünya serisi 12. kitap "Cadılar Dışarıda" ile kaldığı yerden devam ediyor.

41 kitaplık DiskDünya serisinin alt serilerinden birisi olan Cadılar’ın üçüncü kitabı olan “Cadılar Dışarıda” yayınlandı. Bu ana seriye bağlı alt seriler, aynı dünyada geçmesine rağmen birbirinden bağımsız şekilde okunabilir yani “bu serinin on ikinci kitabı ve bunu okumam için ilk on bir kitabı da okumam mı gerekiyor” diye düşünmeyin. Okumanız gereken sadece iki kitap var.“Eşit Haklar” ve “Ucube Kocakarılar”

Cadılar Dışarıda da, DiskDünya’nın en sevilen cadıları Havamumu Nine, Ogg Ana ve Magrat Sarımsak, başlarını yeni bir belaya sokmayı başarıyorlar. Amaçları iyi olsa da başları beladan kurtulmayacak. Bu onlar için çok zor bir şey olmasa da, karşılarına çıkan kişiler için ızdırab olan günler demek oluyor. Her DiskDünya kitabında olduğu gibi kahkaha dolu bir macera sizleri bekliyor.

Kitabın çevirisi diğer kitaplar gibi Niran Elçi’e emanet, onun tertemiz Türkçesi ve Delidolu’nun şahane baskısıyla, DiskDünya’nın on iki kitabı yayınlandı ve devamı da gelecek. Hem gülmek hem de şahane bir fantastik macera okumak isteyenler için Cadılar Dışarıda tüm kitabevlerinde, keyifli okumalar!


Yazar                   : Terry Pratchett
Türü                    : Fantastik Kurgu
Çeviri                  : Niran Elçi
Orijinal Adı        
: Witches Abroad
Yayınevi              
: Delidolu
ISBN                     
: 9786055060992
Çıkış Tarihi        
: Kasım – 2017
Sayfa Sayısı        
: 344
Fiyatı                   
: 27 TL

SATIN AL

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız