EDEBİYAT HABERLER

Diskdünya Serisinin 13. Kitabı “Küçük Tanrılar” Raflarda!

Terry Pratchett'in dünya çapında 85 milyondan fazla satmış, 41 kitaplık DiskDünya serisi 13. kitap "Küçük Tanrılar" ile kaldığı yerden devam ediyor.

Küçük Tanrılar, DiskDünya serisinin 13.’üncü, “Kadim Uygarlıklar” alt dizisinin ise 2. kitabıdır. İlk kitap Piramit’in yayınlanmasının üzerinden fazla zaman geçmeden yeni bir macerayla DiskDünya’ya geri döndük.

Terry Pratchett bu sefer din, din savaşları ve dinin sömürülmesini mizahi bir yolla sorguluyor.

Tanrılar nereden gelir? Ve nereye giderler? DiskDünya’da bir sürü küçük tanrı vardır ve yaygın bir teoriye göre tanrılar, birileri onlara inandığı için var olur, büyür ve gelişirler. Bir tanrının, açlığını çektiği tek bir şey vardır: inanç.

Okuma yazma bilmemesine rağmen çok kuvvetli bir fotografik hafızaya sahip olan genç Brutha, aklı biraz eksik ama imanlı biridir. Günlerden bir gün tanrısı onunla konuşur. Brutha ilk başta korkup kaçsa da sonunda yerdeki kaplumbağanın, yani Büyük Tanrı Om’un, onunla konuştuğunu anlar. Brutha kısa bir süre sonra, farkında olmadan, insanlık tarihinin en eski hikâyelerinden birinde başrole bürünür; hem de boyundan ve kilosundan büyük işlere kalkışarak.

Hala Terry Pratchett ve DiskDünya ile tanışmadıysanız çok geç değil. Serinin ilk kitabı Büyünün Rengi ile bu muhteşem fantastik dünyaya adım atabilirsiniz.


Yazar                   : Terry Pratchett
Türü                    : Fantastik Kurgu
Çeviri                  : Niran Elçi
Orijinal Adı        
: DiskDünya #13
Yayınevi              
: Delidolu 
ISBN                     
: 9786052349045
Çıkış Tarihi         
: Ocak – 2018
Sayfa Sayısı        
: 392
Fiyatı                   
: 32 TL

SATIN AL

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız