GEEK & OYUN

Doctor Who’nun Gerçek Adı Bulundu

Doctor Who'nun gerçek adını hiç merak etmiş miydiniz? Güzel bir haberimiz var.

Whovian’lar aman dikkat! Size bomba gibi bir haberimiz var. Televizyon tarihinin en büyük karakterlerinden birisi olan, ölümsüz Zaman Lordu’nun hiç gerçek adını merak etmiş miydiniz? ya da Gerçek bir adı olduğunu biliyor muydunuz?

Gerçek adı tabi ki de Doctor değil. “Doctor” ona takılan ve kendisinin de en çok kullandığı-kabullendiği isim olarak televizyon ve kitaplarda karşımıza çıkıyor. Gelin görün ki bilmediğimiz çok fazla şey varmış. 1980 Marvel Comics ilk sayısında “Zaman Yolcuları” tanımlaması altında Doctor Who karakterini tanıtıyor ve daha önce kimsenin farkına varmadığı bir paragrafı gözler önüne seriyor.

Paragrafta Doctor hakkında zaten bildiğimiz şeyler yazıyor. Nereli olduğu, evi Gallifrey’i yöneten grubun bir üyesi olduğu falan filan. Ama arada bir şey var ki görünce insanın gözleri faltaşı gibi açılıyor.

 Doctor’un gerçek adı… d3 Σ x2

Beklediğiniz gibi çıkmadı dimi ? Bir Zaman Lordu’nun ismi neye benzerdiği hakkında pek bir fikrimiz yok. ( umut ediyoruz ki “Kamil” değildir. Düşünsenize 13.Doctor Kamil) Ama zaman ve uzayı bükerek yaşamını sürdüren birisinin isminin de çözülemeyen bir matematik formülü olması Doctor ‘un doğasına gayet uygun diye düşünüyoruz.

Şu anda bir çok Whovian bu matematik formülünü çözerek Doctor’un adını öğrenmeye çalışıyor.

Haydi bakalım yerli Whovian’lar sizler bu formülü çözebilecek misiniz!

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız