EDEBİYAT

Drizzt Efsanesi 21.Kitabı ‘Kışgörmez’ Ön Siparişte!

Eflatun gözlü savaşçımız Drizzt Do'urden macerasına Kışgörmez serisi ile devam ediyor. Serinin ikinci kitabı "Kışgörmez" ön siparişte!

İthaki Yayınları’nın R.A Salvatore’nin ünlü serisi Drizzt Efsanesi’ni İthaki Yayınları tekrardan yayınlanmaya başlamasının üzerinden neredeyse iki sene geçti. Bu süre içinde seriyi ilk kez okuyacaklar için sadece ilk altı kitabı tekrardan yayınlandı.

Ama İthaki Yayınları, eski Laika Yayınları’ndan çıkmış kitapları okumuş ve 20.kitapta Gauntlgrym’de kalmış olanları da unutmadı. Drizzt Efsanesi’nin son serisi olan Kışgörmez Destanı’nın ilk kitabı Gauntlgrym’i tekrardan bastı. Şimdi sıra serinin ikinci kitabı Kışgörmez’de!

Kitabın kısaca konusu şöyle:

Yol arkadaşlarını kaybeden Drizzt yüz yıldan sonra ilk kez özgür ve yalnızdır. Dahlia ismindeki yeni dostuyla beraber Kışgörmez şehrinin başına gelenlerin intikamını almak için yola düşerler. Fakat Drizzt yeni dostlarla beraber yeni düşmanlar da kazanacaktır.

Ve artık yalnızım. Yıllar önce Montolio’nun ölümünü takip eden günlerden beri hiç olmadığım kadar. Arkadaşlarımı tehlikeye atmanın insafsızca olacağı inancıyla onları terk ederek Menzoberranzan’a gitmek için Karanlıkaltı’na yolculuk ettiğimde bile böyle hissetmemiştim. Karanlıkaltı’nda yalnız olmama karşın, ruhen yanımda oldukları için manevi desteğim olmadan gitmemiştim. Bruenor, Catti-brie ve Regis’in hayatta ve iyi durumda, aslında onları geride bırakmış olduğum için çok daha iyi durumda olacaklarına inanıyordum, olacaklarına inancım tam olarak gitmiştim.

Drizzt’in ilk 20 kitabını okuyanlar için göz yaşlarıyla okuyacakları çok zor bir hikaye onları bekliyor. Kitap ön siparişte, 27 Temmuz’da raflarda olacak.

Serinin önceki kitabı için: Drizzt Efsanesi 20. Kitabı ‘Gauntlgrym’ Raflarda!

Yazar                   : R.A Salvatore
Türü                    : Fantastik Kurgu
Orijinal Adı        : Neverwinter: The Neverwinter Saga, Book II (The Legend of Drizzt 21)
Yayınevi              : İthaki Yayınları
Çevirmen            : Gürkan Genç
Çıkış Tarihi         : Temmuz – 2018
Sayfa Sayısı        : 336

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız