EDEBİYAT HABERLER

Drizzt Efsanesi 4. ve 5. Kitaplarıyla Devam Ediyor

R.A Salvatore'nin yarattığı ünlü Drow savaşçısı Drizzt Do'Urden'in hayatını ve maceralarını anlatan fantastik seri Drizzt Efsanesi, geçtiğimiz aylarda tekrardan Türk okuyucusu ile buluştu.

Ne mutlu ki böyle bir seri yeni nesil fantastik kurgu severlere ulaştırabiliyor. Serinin kahramanı Drizzt Do’Urden ile tanıştığımız ilk üç kitabın hemen ardından, Drizzt’in yolculuğu için kilit öneme sahip serinin 4. ve 5. kitapları, 3 Eylül’de raflardaki yerini almaya hazırlanıyor.

Barbar Wulfgar, sert Bruenor, güzel Cattibrie, gizemli buçukluk Regis ile tanışacağız ve gelecekte Drizzt’in ailesi olacak bu kişilerin birlikte ilk büyük maceralarına tanıklık edeceğiz. Özellikle bu iki kitap, tüm Drizzt kitapları içinde çok büyük öneme sahip kitaplar olarak öne çıkıyor, serinin tamamına temel teşkil edecek birçok ayrıntıyı ve kişileri ilk kez bu kitaplarda göreceğiz.

Fantastik kurgu ve macera seven herkesin bu seriyi mutlaka okumasını tavsiye ediyoruz. Salvatore’nin savaş sahneleri ve dialogları anlatmadaki tartışmasız yeteneği sayesinde kitapların nasıl bittiğini anlamayacaksınız bile.

Drizzt Efsanesi 4 – Kristal Parçası ve Drizzt Efsanesi 5 – Gümüş Damarlar 3 Eylül’de raflarda olacak.

Kristal Parçası
Yazar                 : R.A Salvatore
Orjinal Adı         : The Crystal Shard
Yayınevi            : İthaki Yayınları
Türü                   : Fantastik Yayınları
Çeviri                 : Ali Seval
Hazırlayan         : Özay Şen
ISBN                  : 9786053755821
Sayfa Sayısı       : 368
Çıkış Tarihi        : Ağustos – 2016
Fiyatı                 : 23 TLSATIN AL

Drizzt’in heyecanlı macerası bu kitapla devam ediyor. Büyücü çırağı Akar Kessell’in, Kristal Parçası’nı bulmasıyla başlıyor her şey. Soğuk rüzgârların estiği Buzyeli Vadisi, daha önce görmediği büyük bir savaşa hazırlanıyor. Barbar Wulfgar, sert Bruenor, güzel Cattibrie, gizemli Regis, Karanlıkaltı’ndan gelen yoldaşları Drizzt’in yardımıyla topraklarını korumak için mücadele verecekler.

Peki, bu ekip, büyülü Kristal Parçası’nın güçlerini defedebilecekler mi? “Akınları Kelvin Anıtı’nın taşlarını yerinden oynatacak ve eğer On-Kasaba tek vücut olup onlara karşı koymazsa, halkların sonu geldi demektir.”


Gümüş Damarlar

Yazar                 : R.A Salvatore
Orjinal Adı         : Streams of Silver
Yayınevi            : İthaki Yayınları
Türü                   : Fantastik Yayınları
Çeviri                 : Ali Seval
Hazırlayan         : Özay Şen
ISBN                  : 9786053755838
Sayfa Sayısı       : 360
Çıkış Tarihi        : Ağustos – 2016
Fiyatı                 : 23 TL

SATIN AL

Drizzt’in mücadelesi, onu Karanlıkaltı’nın acımasız derinliklerine dönmeye zorlayan seslere karşı devam ediyor. Fakat yeni dostlarının ve Bruenor Battlehammer’ın Mithral Salonu’nda yer alma hayali daha kuvvetli. Bazı hayallerin asla gerçekleşmeyeceği söylenir fakat onlar birlikteyken hiçbir şey imkânsız değil!

“Ona memnuniyetle öğretirdim. Onun başarısına da en az kendi başarım kadar sevinirdim fakat ondan her zaman tevazu göstermesini, azmetmesini, öğrettiğim bu gücü anlamasını ve yıkım potansiyelini takdir etmesini talep ederdim. Gerekli düzeyde şefkate sahip ve topluma faydalı olmayan kimseye dövüşmeyi öğretmezdim. Kişi, kılıç kullanmayı öğrenmek için önce kılıcı ne zaman kullanacağını öğrenmelidir.”

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız