EDEBİYAT HABERLER

Drizzt Efsanesi 6. Kitabı ‘Buçukluğun Mücevheri’ Raflarda!

D&D ve Unutulmuş Diyarlar'ın eflatun gözlü savaşçısı Drizzt Do'Urden'in maceraları devam ediyor.

R.A Salvatore’nin ünlü serisi Drizzt Efsanesi, İthaki Yayınları tarafından tekrardan yayınlanmaya başladı. İlk beş cildinden sonra serinin altıncı kitabı ‘Buçukluğun Mücevheri’ nihayet raflardaki yerini aldı. Bu kitapta, Drizzt uzun yıllar boyunca en büyük düşmanlarından birisi olacak Artemis Entreri’yi daha yakından tanıyoruz. Neden drowların bile saygı duyduğu bir savaşçı olduğunu görüyoruz.

Daha güzeli… Drizzt’in vs Enteri’nin nihai savaşına tanıklık edeceğiz. Ömür boyu en büyük düşmanı olacak olan ikilinin ilişkisindeki bir dönüm noktasını göreceğiz, ayrıca kitapta büyük bir olay gizli.

Kitabın tanıtım metni ve konusu ise şöyle;

Regis, onu zalim Pook Paşa’nın merhametine teslim etmek üzere Calimport’a götüren suikastçı Artemis Entreri’nin eline düştü. Ama Drizzt ve Wulfgar hemen arkalarında, Regis’i kendi ahmaklığından ve güçlü düşmanlarından kurtarmaya kararlılar. Umutsuzluğu en derinden hisseden kişi Drizzt idi. Zorlu yaşamındaki bütün çetin sınavlar sırasında, drow hep nihai adalete inanmıştı. Bunu kendisine her ne kadar itiraf etmeye korksa da, kıymetli prensiplerine karşı olan boyun eğmez inancının ona en sonunda hak ettiği ödülü getireceğine inanırdı. Şimdi de karşısına bu çıkıvermişti. Sadece ölümle sonuçlanabilecek olan, bir zaferin daha çok savaş getireceği bir mücadele.

Yazar                   : R.A Salvatore
Çevirmen            : Ali Seval
Türü                     : Fantastik Kurgu
Orijinal Adı        : Halfling’s Gem
Yayınevi              : İthaki Yayınları
ISBN                     : 9786053756415
Çıkış Tarihi         : Nisan – 2017
Sayfa Sayısı        : 352
Fiyatı                   : 22 TL

SATIN AL

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız