EDEBİYAT HABERLER

Drizzt Efsanesi Geri Dönüyor: ÖN OKUMALAR Yayınlandı

R.A Salvatore'nin yarattığı ünlü Drow savaşçısı Drizzt Do'Urden'in hayatını ve maceralarını konu olan Drizzt Efsanesi serisi uzun bir aradan sonra tekrardan Türk okuyucusu ile buluşuyor.

Drizzt Efsanesi nihayet geri dönüyor!

Daha önce Ankira, Laika ve Arkabahçe tarafından dilimize kazandırılmış Drizzt Efsanesi, tekrar gözden geçirilmiş metin, yeni kapak ve yepyeni bir yayıneviyle, İthaki Yayınları etiketiyle 27.05.2016 günü tekrardan raflarda olmaya hazırlanıyor.

drizztAçıkcası seri İthaki Yayınları tarafından tekrardan yayınlanacağını duyunca çok sevinmiştik. Çünkü Drizzt, fantastik kurgu için her zaman çok önemli bir karakter olagelmiştir. Başlarda basit bir savaşçının hikayesi gibi görünse de; devamında sosyalizim, faşizm, aşk, güce olan hırs, bir diktatör ve zorba yüzünden koca bir topluluğun başına gelenler gibi konular hissettirilmeden hikayeye o kadar güzel işlenmiştir ki, seri boyunca Drizzt gibi başka bir dünyaya ait bir canlının yeni bir dünyadaki uyum sürecine, yeni bir yaşam kurmasına ve en önemlisi büyümesine şahit olduk. Bu yüzden Salvatore ve Drizzt fantastik kurgu için çok ama çok önemli iki kişidir.

Bu yüzden bir süredir raflarda bulunmayan Drizzt Efsanesi’nin tekrar basılmasına ve yeni nesil fantastik kurgu severlerin bu karakteri tanıyacak olmasına çok seviniyoruz.

İthaki; seriyi tanımak isteyen, merak eden okuyucular için bir ÖN OKUMA yayınladı. Drizzt Efsanesi’nin ilk üç cildinin ön okumalarına mutlaka bakmanızı öneriyoruz.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayınız

POPÜLER