EDEBİYAT

Drizzt Efsanesi, ‘Son Eşik’ ve ‘Charon’un Pençesi’ ile Devam Ediyor

Eflatun gözlü savaşçımız Drizzt Do'urden macerasına kaldığı yerden devam ediyor. Serinin 22 ve 23. kitapları "Charon'un Pençesi" ve "Son Eşik" yakında raflarda.

Salvatore severlerin uzun süredir devamını beklediği Drizzt Efsanesi serisi yeni kitaplarıyla nihayet raflarda olmaya hazırlanıyor. Serinin 22. kitabı Charon’un Pençesi daha önce yayınlanmıştı. 23. kitabı Son Eşik ise ilk kez dilimize çevrildi.

İlk 21 kitapta Drizzt Do’urden’in Menzoberazzan’dan çıkışına, edindiği arkadaşlarına ve maceralarına tanıklık ettik. 20-23. ciltleri kapsayan ‘Kışgörmez Destanı’ serisinde ise yıllardır süren bir maceraların bambaşka bir evresine geçiş yapıyoruz. Kendinizi biraz hüzünlü biraz da heyecanlı bir maceraya hazırlayın.

Fantastik kurgu severler hadi yine iyisiniz muhteşem bir seri olan Drizzt Efsanesi ve R.A Salvatore dilimize kazandırılıyor. Keyifli okumalar.

Dahlia Sin’felle intikam için Herzgo Alegni’yle bir kez daha yüzleşecektir. Drizzt akıl sır erdiremediği bu hesaplaşmaya tahammül edebilecek midir? İşler, Dahlia’ya yardım etmeyi teklif eden Entreri’nin de dahil olmasıyla giderek karışacaktır.

“İkinci yüzyılımın güneşi de battı ama yine de kendimi bataklık kumu üzerinde duruyormuş gibi hissediyorum. Menzoberazzan’dan ayrılırken kendimden ne kadar emindiysem, bugün de o kadar eminim. Pek çok açıdan böyle hissediyorum kendimi.”

 


 

 

TÜRKÇEDE İLK KEZ!

Drizzt’le arası giderek açılan Dahlia, Artemis Entreri’yle yakınlaşmaya devam etmektedir. Unutulmuş Diyarlar için en iyisini yapmaya kararlı olan Drizzt ise her zaman evi olarak bildiği Buzyeli Vadisi’ne doğru yola çıkacaktır. Yeni dostları onunla beraber gitmeyi seçecekler midir? Drizzt karanlıkla tek başına savaşabilecek midir?

“Menzoberranzan’dan ilk çıktığımda, karanlık ile aydınlık arasındaki çizgi ne kadar da belirgindi. Kaderimin önümde belli belirsiz uzanmasına rağmen, içim erdemli bir katiyetle doluydu. Yumruğumu bir kayaya indirip, ‘İşte dünya en iyi böyle döner. Bu doğrudur ve bu yanlıştır!’ diye büyük bir özgüven ve gönül rahatlığı ile yere göğe ilan edebilirdim.”

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız