Dergi HABERLER

Edebiyat Klasiklerine Saygı: YABANİ 10.Sayısı Yayınlandı!

Türkiye'nin aylık Bilimkurgu-Fantastik-Korku çizgi roman dergisi YABANİ 10.sayısı ile bayilerdeki yerini aldı. Bu ay YABANİ severleri üzecek bir de haber var.

Öncelikle derginin bu sayısı çok farklı. İlk dokuz sayısı 48 sayfa, saman kağıdı ve sırtsız tel dikiş olan dergi, 10. sayısında resmen evrim geçirmiş. Sayfa sayısı artarak 64 sayfa olmuş, bu 64 sayfanın tamamı pırıl pırıl renkli kuşeye basılmış, sırtlı ve ciltli olmuş, bu haliyle içindeki görseller mükemmel görünüyor.

Ama bu kadar güzel değişimin yanında bir de kötü bir haberimiz var. Maalesef bu sayı YABANİ’nin son sayısı olabilir. Kısa zamanda sadık bir okuyucu kitlesine ulaşmış olmasına rağmen satışları maalesef yeterli olmamış. Yurt dışındaki muadili dergiler çok daha pahalıya satılırken ve çok satarken, içerik anlamında en az onlar kadar kaliteli bir dergiyi daha ucuz fiyata satarak daha çok insana ulaştırma fikri başarısız olmuş gibi görünüyor.

Bu sayı çok önemli !!

10.sayı, derginin devam edip etmeyeceğine karar verilecek sayı olacak. 79 yerli yazar ve çizer, 10.sayı itibariyle YABANİ’nin konuğu oldu ve biz korku-fantastik-bilimkurgu severlere tanıttı.

Yurt dışındaki Hugo, Nebula gibi ödüller alan benzerlerinden hiç farkı olmayan YABANİ’nin devam etmesi bizim elimizde.

Poe, Tolkien, Kafka, Lovecraft gibi edebiyat klasiklerine saygı duruşu niteliğinde olan 10. sayıyı, en yakındaki D&R mağazasından ve BURADAN sipariş verebilirsiniz.


Peki 10.sayıda bizleri neler bekliyor bir göz atalım…

YABANİ kalanların dergisini tüm gazete bayileri, D&R ve zincir kitabevlerinde bulabilirsiniz. Ayrıca internetten satın almak isterseniz SATIN AL butonuna tıklamanız yeterli.

Bundan önce, yeni YABANİ’den tadımlık bir parçayı BURADAN okuyabilirsiniz. Ayrıca dergide yayınlanmasını istediğiniz yazı ve çizimleriniz varsa BURAYA gönderebilirsiniz.

Yayınevi              : Yabani Dergi
Türü                     : Dergi – Kolektif
Çıkış Tarihi         : Mart – 2017
Sayfa Sayısı        : 64
Fiyatı                   : 12 TL

SATIN AL

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız